אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האחים אמיר סירבו להתפשר על המחיר - ונסוגו מהנפקת פרש מרקט צילום: מורג ביטן

האחים אמיר סירבו להתפשר על המחיר - ונסוגו מהנפקת פרש מרקט

הביקושים במכרז המוסדי הסתכמו ב-100 מיליון שקל ושיקפו לחברה שווי של כ-700 מיליון שקל - 50 מיליון שקל פחות משווי המינימום - והבעלים שלומי ויוסי אמיר החליטו על ביטול ההנפקה

26.07.2018, 19:50 | גולן חזני

פרש מרקט לא תונפק בבורסה של תל אביב - בעקבות ביקושים נמוכים בשלב המוסדי: לאחר שהגופים המוסדיים הזרימו לגיוס של פרש מרקט ביקושים ששיקפו שווי של 700 מיליון שקל לחברה, החליטו הבעלים האחים שלומי ויוסי אמיר לסגת מתוכנית ההנפקה.  

קראו עוד בכלכליסט

הביקושים שהוזרמו בהנפקה מצד הגופים המוסדיים הסתכמו ב-100 מיליון שקל, מול סכום של 200 מיליון שקל שהאחים אמיר ביקשו לגייס, לפי שווי מינימלי של 750 מיליון שקל.

גופים נוספים הציעו להזרים 100 מיליון שקל נוספים בתנאי שהשווי יירד ל-700 מיליון שקל - ואולם האחים אמיר סירבו להצעה. לטענתם, בקופת החברה קרוב ל-200 מיליון שקל, והם אינם זקוקים לכספי ההנפקה.

לפי הכוונה המקורית של האחים אמיר, שווי המינימום אמור היה לעמוד על 900 מיליון שקל, אך יומיים לפני ההנפקה המיועדת ובהמשך לפגישות שערכו בעלי השליטה עם הגופים המוסדיים הפחיתה פרש מרקט את שווי המינימום ל-750 מיליון שקל. חתם ההנפקה היה דיסקונט חיתום בניהולו של לירן רזמוביץ'.  

מימין: יוסי ושלומי אמיר, הבעלים של פרש מרקט, צילום: מורג ביטן מימין: יוסי ושלומי אמיר, הבעלים של פרש מרקט | צילום: מורג ביטן מימין: יוסי ושלומי אמיר, הבעלים של פרש מרקט, צילום: מורג ביטן

פרשמרקט המפעילה 31 סופרמרקטים סיימה את הרבעון הראשון של 2018 עם הכנסות של כ-248 מיליון שקל - עלייה של כ-42% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה. שיעורי הרווחיות של החברה נחשבים לגבוהים במיוחד בהשוואה למתחרותיה, ועמד ב-2017 על 33.5% לעומת 31.3% ב-2016. החברה סיימה את 2017 ברווח נקי של 49.3 מיליון שקל.

למרות גל ההנפקות האחרון, מתוך יותר מ-30 הנפקות בשנה וחצי האחרונות רק בשתיים הצליחו המשקיעים לרשום רווחים - באלה של פתאל וגולדברנדס. עובדה זו מרתיעה גופים מוסדיים מלהיכנס להשקעה בגיוסי הון לפי שווי גבוה.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות