אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלן ססקין רוצה לסיים את פרשת אורבנקורפ: מציע תספורת של 20% למחזיקי האג"ח צילום: ענר גרין

אלן ססקין רוצה לסיים את פרשת אורבנקורפ: מציע תספורת של 20% למחזיקי האג"ח

בעל השליטה בחברת הנדל"ן הקנדית שקרסה לפני כשנתיים הגיש הצעה בלתי רשמית לנאמן החברה, גיא גיסין, שסבור שביכולתו להגיע לתמורה גבוהה יותר עבור המוסדיים הישראלים

30.07.2018, 19:43 | חזי שטרנליכט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

בעל השליטה בחברת הנדל"ן הקנדית אורבנקורפ, אלן ססקין, רוצה לצאת מהפלונטר העסקי שסיבך את המוסדיים בארץ - לאחר שהחברה קרסה לפני מעל לשנתיים. ססקין הגיש הצעה בלתי רשמית לנאמן החברה, עו"ד גיא גיסין, הכוללת תשלום המהווה תספורת בשיעור מוערך שנע בין 17% לכ-20%. להערכתו של עו"ד גיסין ביכולתו להגיע לתמורה גבוהה יותר למחזיקי האג"ח הישראלים.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד גיסין ציין הערב כי הוא ממתין להצעה רשמית שתגיע אליו. לפי המסמך שהגיש לביהמ"ש ב-18 ביולי "התקבלה אצל בעל התפקיד הצעה בלתי מחייבת, מתאגיד בבעלות בעל השליטה". בשיחה עם "כלכליסט "הוסיף גיסין כי כל גורם שמביא הצעה רשמית למחזיקי האג"ח יזכה להתייחסות עניינית. עוד ציין כי כבר כעת ההתקדמות בהסדר הנושים במקרה של אורבנקורפ הינה משביעת רצון. לדבריו, "בחלוקה הקרובה כל מחזיק יקבל 54 אגורות על כל שקל. אין הרבה תיקים כאלה שהצלחנו להביא כאלה סכומים בחזרה".

אלן ססקין , צילום: ענר גרין אלן ססקין | צילום: ענר גרין אלן ססקין , צילום: ענר גרין

הערב פרסמה אורבנקורפ בשוק ההון המקומי את הדו"ח שהגיש עו"ד גיסין לביהמ"ש המחוזי בת"א. בדו"ח, ה-18 במספרו, מפורטים העדכונים להתקדמות התביעות המתנהלות בתיק, שחלקן העיקרי מתבצע מול הרשויות המשפטיות בקנדה, שכן אורבנקורפ הינה חברה קנדית. בעדכון לביהמ"ש בארץ עולה כי "התקבלו תמורות משמעותיות נוספות בקופת הנושים", שיגדילו את סכום הביניים שיחולק מ-19.2 ל-25.5 מיליון שקל, בהתאם לשער ההמרה של הדולר הקנדי במועד התשלום. לביהמ"ש בישראל דווחו כאמור מצב התביעות השונות שהוגשו כחלק מהסדר הנשייה בתיק.

חברת אורנבקורפ נחשבה לנקודת מפנה ראשונה בגל הגיוס של החברות ה"אמריקאיות" בתל אביב. החברה שהינה חברת נדל"ן קנדית, קרסה בפתאומיות באפריל 2018, ארבעה חודשים בלבד לאחר שגייסה בארץ 180 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים. בספטמבר 2017 אישר שופט ביהמ"ש המחוזי בת"א, איתן אורנשטיין הסדר ומינה את עו"ד גיא גיסין כנאמן. כאמור עם התקדמות ההסדר והתשלומים למחזיקי האג"ח, לפי ההערכות יגיעו למחזיקי האג"ח חלקים ניכרים מהשקעתם.

שרון זאורבך, מנכ"ל MNS, משמש כבנקאי ההשקעות עבור משפחת ססקין בגיבוש העסקה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות