אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הוחמר עונשו של היועץ המשפטי ברשות ני"ע בפרשת המסרונים צילום: עמית שעל

הוחמר עונשו של היועץ המשפטי ברשות ני"ע בפרשת המסרונים

בית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה הרחיק את עו"ד ערן שחם שביט לשנתיים וחצי מתפקידו כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשת ני"ע. הסדר הטיעון המקורי הרחיק אותו ל-9 חודשים בלבד

01.08.2018, 15:01 | מאת אדריאן פילוט ותומר גנון

בית הדין המשמעתי של נציבות שירות המדינה החמיר את עונשו של היועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ני"ע, עו"ד ערן שחם שביט, והרחיק אותו מתפקידו עד תחילת 2021 –זאת בעקבות פרשת המסרונים בה הוא היה מעורב יחד עם השופטת השופטת רונית פוזננסקי-כץ סביב חקירת תיק בזק. 

קראו עוד בכלכליסט

כך עולה מגזר הדין שפרסמה לפני דקות ספורות נציבות שירות המדינה. עו"ד שחם שביט שב לעבודה לפני חודשיים אחרי שחתם על הסדר טיעון עם נציבות שירות המדינה. במסגרת ההסדר נקבע כי עו"ד שחם-שביט יקבל נזיפה חמורה ויורד בדרגה אחת למשך שנה אחת וישמש במשך 9 חודשים בלבד כעורך דין במחלקת החקירות של הרשות. כעת, באופן חריג, שינה בית הדין את ההסדר ורק לאחר שנתיים וחצי יוכל עו"ד שחם שביט לשוב לתפקידו הקודם כיועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות. עד תחילת שנת 2021, שחם שביט לא יוכל לייצג את הרשות בערכאות משפטיות.

חברי בית הדין, עו"ד אורי כהן, עו"ד אפרת נאות מרקוביץ וסוזי לוי, התייחסו לעבירות של שחם-שביט בחומרה רבה ולדעתם, שחם-שביט לא ראוי לשמש כיועץ משפטי במגזר הציבור בכלל: "אלמלא הסדר הטיעון ראוי היה להשית על הנאשם אמצעי משמעת של פסילה לתפקיד יועץ משפטי של רשות ציבורית כלשהיא, לרבות תפקיד יועץ משפטי של מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך, והעברה מתפקידים אלה לתקופה ממושכת מאוד. בכך, ניתן היה לצקת תוכן ממשי לתכליות המניעתיות וההרתעתיות של הדין המשמעתי, ולשמירה על תדמיתו הראויה בעיני הציבור", נכתב בגזר דין.

עו״ד עודד סבוראי, בא כוחו של עו״ד ערן שחם שביט, מסר בתגובה: ״בית הדין למשמעת של נציבות שרות המדינה קיבל את חלק הארי של הסדר הטיעון. עמדתנו היא שנכון היה לקבל במלואו את הסדר הטיעון, שהושג לאחר דיונים רבים וארוכים, לקח בחשבון את כל השיקולים הרלוונטיים וגובש על דעת פרקליט המדינה. אנו שוקלים כעת את המשך צעדינו״.

השופטת רונית פוזננסקי-כץ ועו"ד ערן שחם שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל השופטת רונית פוזננסקי-כץ ועו"ד ערן שחם שביט | צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל השופטת רונית פוזננסקי-כץ ועו"ד ערן שחם שביט, צילומים: אתר בתי המשפט, עמית שעל

לפני שבועיים החליט בית הדין המשמעתי לשופטים כי השופטת רונית פוזננסקי-כץ תודח מתפקידה בעקבות פרשת המסרונים. ההחלטה באה בעקבות פרסום התכתבות בינה ליועץ המשפטי של מחלקת החקירות ברשות ניירות ערך, ערן שחם-שביט, בדיוני הארכת מעצר בתיק 4000. מדובר בעונש חמור מזה שביקש להטיל עליה התובע מטעם שרת המשפטים – השעיה של שנה, והיא עוררה ביקורת ציבורית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות