אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עו"ד מיה ליקוורניק לא תהיה הממונה על שוק ההון צילום: תומי הרפז

עו"ד מיה ליקוורניק לא תהיה הממונה על שוק ההון

תנאי המכרז שהתפרסמו אתמול ע"י משרד האוצר, חושפים גם כי עו"ד ליקוורניק, ששמה הוזכר כמועמדת מובילה, לא עומדת בתנאי הסף

02.08.2018, 06:53 | רחלי בינדמן

אחרי חודשיים של עיכובים, פרסם אתמול (ד') משרד האוצר את המכרז לאיתור מחליף לממונה על שוק ההון דורית סלינגר באמצעות מודעה קטנה בעיתון, שספק אם צדה את עיניהם של מועמדים פוטנציאליים.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, המועד האחרון להגשת מועמדות הוא 21 באוגוסט, שבוע בלבד לפני סיום הקדנציה. בינתיים ועדת האיתור לתפקיד טרם אוישה במלואה וכוללת רק את היו"ר מנכ"ל האוצר שי באב"ד ואת המשנה ליועמ"ש מאיר לוין. נציבות שירות המדינה דורשת לפחות שתי נשים בוועדה, ולאחר שהמשנה לנגידת בנק ישראל נדין בודו־טרכטנברג סירבה - אין אפילו אחת.

תנאי המכרז חושפים גם כי עו"ד מיה ליקוורניק, ששמה הוזכר כמועמדת מובילה, לא עומדת בתנאי הסף. המועמד חייב לעמוד באחת מהחלופות הבאות: עשר שנות ניסיון בתפקידי ניהול בכירים וחמש שנות ניסיון בביטוח ופנסיה או בתחומים כלכליים הקשורים לתחומי העיסוק

של המשרה, או חמש שנים בתפקידי ניהול בכירים ועשר שנים בביטוח ובפנסיה.

עו"ד מיה ליקוורניק , צילום: תומי הרפז עו"ד מיה ליקוורניק | צילום: תומי הרפז עו"ד מיה ליקוורניק , צילום: תומי הרפז

על פניו ליקוורניק לא עומדת בדרישות, שכן במשרד מיתר ליקוורניק, שהיתה שותפה להקמתו, עסקה בעיקר בייצוג תאגידים בדגש על מיזוגים ורכישות בתחום קרנות השקעה והון־סיכון. מומחיותה בעסקאות בשוק ההוןעשויה להיתפס בדוחק גם כ"תחומים כלכליים הקשורים לתחומי העיסוק".

בכל מקרה, ספק אם הוועדה שטרם אוישה תספיק לבחור מחליף בתוך שבוע, כך שסביר שכיסאה של סלינגר יאויש תחילה בידי ממלא מקום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אין לה שום מושג בתחום, בורה לחלוטין
מי היא בכלל? במשך שנים ליקוו' מגנה ומייצגת תאגידי על שרק עושקים גונבים ומתעללים בכל אזרח שהם רק מוצאים! איזו בושה וחרפה! אין להם כלום! בפירמה זו והדומות לה! אפילו לא טיפת אדג'נדה חברתית מלבד עושק וגזל! אין לה שום חמלה חברתית רק כסף וכסף ועוד כסף, הציבור לא קיים אצלה בראש
לקקנוורניק  |  02.08.18
8.
תרומות והשקעות חברתיות?
גם האחים עופר תרמו למחלקה האונקולוגית של רמבם 5 מיליון,אך מממשיכים להרעיל את תושבי מפרץ חיפה כבר שנים רבות, מה שעולה למדינה הרבה יותר מ5 מיליון.נכונים הם דבריה של 3-משרד זה ודומיו מסייעים לטייקונים "לקרוא בין השורות" את החקיקה ולהרוס כל חלקה טובה במדינה הזאת-והכל בשביל בצע כסף.אז בואי-אל תיתממי-אלא אם כן עד עוד נציגה של עוד משרד יחסי ציבור שממומן על ידי המשרד באמצעות כספים שהוא מקבל בין היתר ממשלם המיסים לאחר שתיקים של המדינה מועברים אליו בגלל קשריו עם אלו שבשלטון.
5 - אשרת היקרה מגינת רודפי הבצע  |  02.08.18
6.
טל, מגיבה 2 - חצופה! מי את?
מי את שתכתבי על "פירמה והדומות לה" שהינן ללא אג'נדה חברתית?? בדקת בספרים שלהם? תרומות והשקעות חברתיות שניתנות בסתר וללא יחסי ציבור - מוכר לך?? היד הקלה על המקלדת לפעמים משקפת את הבורות של הכותב. תשארי "בהלם וללא מילים" עדיף מאשר להראות לכולם טמטום.
אשרת  |  02.08.18
לכל התגובות