אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תוכנית המתאר של קדימה צורן: תגדיל את היישוב ל-50 אלף תושבים צילום: עמית שעל

אושרה תוכנית המתאר של קדימה צורן: תגדיל את היישוב ל-50 אלף תושבים

התוכנית כוללת תוספת של כ-8,200 יחידות דיור, כ-95 אלף מ"ר עבור שטחי מסחר וכ-220 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה. התושבים ביישוב מתלוננים על עומסי תנועה כבדים

06.08.2018, 12:32 | דותן לוי

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז אישרה למתן תוקף תוכנית מתאר כוללנית לישוב קדימה-צורן. התוכנית מציעה כ-16 אלף יחידות דיור - תוספת של כ-8,200 יחידות דיור על מספר יחידות הדיור הקיימות, ובסך הכל מאפשרת את הגדלת הישוב עד לכ-50 אלף תושבים.

התוכנית היא יוזמה של מינהל התכנון ורשות מקרקעי ישראל, וחלה על כל מרחב התכנון של היישוב המאוחד קדימה-צורן, כולל שטח נוסף מתחום המועצה האזורית לב השרון. התוכנית קובעת את חיזוק הקשר בין קדימה לצורן באמצעות מנגנונים שיעודדו את השותפות בין חלקי היישוב, מציגה תוכנית למרכז חדש ליישוב, וקובעת כי מעטפת היישוב תישאר מוקפת בשטחים פתוחים.

קראו עוד בכלכליסט

מעבר לתוספת יחידות הדיור, התוכנית מציעה חיזוק והגדלת הבסיס הכלכלי והתעסוקתי ומקצה לצורך כך 120 אלף מ"ר של שטחי מסחר המהווים תוספת של כ- 95 אלף מ"ר להיקף השטח הקיים וכ-314 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה המהווים תוספת של 220 אלף מ"ר על הקיים.

קדימה צורן, צילום: עמית שעל קדימה צורן | צילום: עמית שעל קדימה צורן, צילום: עמית שעל

כמו כן, במסגרת התוכנית, יוקם פארק עירוני בהיקף של כ-140 דונם, המיועד לפנאי ונופש ולפעילות ספורט. הפארק גובל בשמורת אלוני קדימה, גן לאומי חולות קדימה ויער קדימה, כך שהוא יאפשר שילוב של פעילות נופש בשטחים הפתוחים. בנוסף, התוכנית מציעה מערכת שטחים פתוחים שכונתיים, המחזקים את הקשר בין השכונות הקיימות והחדשות, ובינן לבין המרכז החדש. התוכנית קובעת רשת טיילות להולכי רגל ומסלולים לרוכבי אופניים שתחזק את הנגישות בין חלקי היישוב והשטחים הפתוחים החוצים והסובבים.

קדימה צורן סובלת מבעיות תחבורה שטרם נפתרו, התושבים המתגוררים ביישוב מתלוננים על עומסי תנועה כבדים הגורמים לכך שחלק מהתנועה אף זולגת לתוך היישוב. כמו כן, התושבים מתרעמים על כך שכאשר נפח התנועה יעלה בעקבות גידול במספר התושבים, הישוב עשוי להגיע למצב של חוסר תפקוד.

התוכנית נערכה ע"י האדריכלית ענת פיק. יו"ר הוועדה המחוזית, שירה ברנד, ציינה כי "תוכנית המתאר מתווה את כיווני הפיתוח של היישוב לעשורים הבאים, תוך שמירת האיזון בין האופי הכפרי של היישוב לפיתוח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
כן נכון לא נכון , יש את מי להאשים אף שאין זה נכון
תכנית המתאר של קדימה צורן, התגבשה עוד בין 2008 ל 2013 ודווקא האצבע המאשימה , מופנית לשביט מס, אשר למן כניסתו לתפקיד ב 2013, הוא הבחין בטעויות ובמשך כל כהונתו הוא עודה הכל לתקן את תכנית המתאר ומביע את התנגדותו לגביה. זוהי תכנית סטטוטורית וכולנו חייבים להתנגד לה. את האצבע המאשימה של כל המקטרגים , יש להפנות לכתובת הנכונה ולגבי מערכות הכבישים והפקקים תפנו לשר התחבורה , ישראל כץ ולכל הקודמים לו בתפקיד ולממשלה , אשר מעדיפה לגזור קופון על רבבות כלי הרכב, ולא מציעה לנו אמצעי תחבורה ציבורית.
שלום דרך  |  06.08.18
לכל התגובות