אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חמאס תוקף גם בסייבר - באמצעות אפליקציית "צבע אדום" מזויפת צילום: Clearsky

חמאס תוקף גם בסייבר - באמצעות אפליקציית "צבע אדום" מזויפת

לפי חברת אבטחת המידע קלירסקיי, הארגון מנסה להשתיל את האפליקציה בסמארטפונים של ישראלים; לדברי המנכ"ל בועז דולב, מחיקת האפליקציה לא תפסיק את פעילות כלי הריגול שהושתלו במכשיר

09.08.2018, 22:07 | עומר כביר
מתקפת סייבר של חמאס: בשעות האחרונות מנסה הארגון להשתיל רוגלה בסמארטפונים של ישראלים, באמצעות אפליקציה שמתחזה לאפליקציית "צבע אדום" – כך לדברי חברת אבטחת המידע קלירסקיי (Clearsky).

קראו עוד בכלכליסט

לדברי החברה, לצורך הפצת הרוגלה משתמש חמאס באתר אינטרנט שמתחזה לאתר צבע אדום הרשמי, ממנו ניתן להוריד את האפליקציה. בנוסף, יכולה ההפניה להורדת האפליקציה להתבצע באמצעות פרופילים מזוייפים בפייסבוק ובוטנטים בטוויטר. אף שטרם אתרו ניסיונות כאלו, מומלץ לגולשים לגלות עירנות ולהיזהר מהפניות ממקורות לא מוכרים או חשודים.

האפליקציה המזויפת, צילום: Clearsky האפליקציה המזויפת | צילום: Clearsky האפליקציה המזויפת, צילום: Clearsky

מנכ"ל קלירסקיי, בועז דולב, אמר שכשמורידים את האפליקציה, היא משתלטת על הסמארטפון ומאפשרת לתוקף לעקוב אחר המכשיר, לזהות את מיקומו, לבצע צילומים, הקלטות קוליות, להוציא שיחות, לשלוח הודעות וכל פעולה אחרת שנית לבצע באמצעות המכשיר. לדבריו, לאחר התקנת האפליקציה הזדונית אין דרך להיפטר מכלי הריגול שהוחדרו למכשיר, ומחיקת האפליקציה לא תסייע ולא תסיר אותם או תפסיק את פעילותם.

לפי הערכות ונתונים שנאספו, החמאס תזמן את המתקפה כחלק ממתקפת הרקטות הנוכחית על ישראל, כשמאז שעות הלילה אתמול שוגרו כ-200 מהן מרצועת עזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות