אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: לאומי חתם על הסכם הנפקה ותפעול של כרטיסי כאל צילום: רמי זרניגר

לראשונה: לאומי חתם על הסכם הנפקה ותפעול של כרטיסי כאל

לאחר שנים שלאומי הנפיק ללקוחותיו רק כרטיסי לאומי קארד הוא ינפיק מפברואר 2019 גם כרטיסים של כאל שמשווקת כרטיסי אשראי מסוג ויזה, מאסטרכארד ודיינרס. המתחרות חוששות להעדפתה על פניהן

13.08.2018, 11:05 | רחלי בינדמן

בנק לאומי וכאל הודיעו היום (ב') כי חתמו על הסכם הנפקה ותפעול של כרטיסי אשראי מסוג ויזה, מאסטרכארד ודיינרס, ללקוחות לאומי. עד כה לאומי הנפיק רק כרטיסים של לאומי קארד.

מדובר בהסכם אסטרטגי ארוך טווח, המתייחס לכלל התנאים המסחריים, הסדרי התפעול והשירותים שיינתנו על ידי כאל ללאומי וללקוחותיו. בחודשים הקרובים תושלם ההיערכות הטכנולוגית והתפעולית, וההסכם ייכנס לתוקף ב-1 בפברואר 2019, בכפוף לקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים.

במסגרת החוק להגברת התחרות בשוק הבנקאות (שטרום) נדרשו הבנקים לאומי ופועלים למכור את אחזקותיהם בחברות כרטיסי האשראי לאומי קארד וישראכרט בהתאמה. עם זאת, החוק איפשר לבנקים להמשיך להנפיק כרטיסי אשראי כאשר חברות כרטיסי האשראי ישמשו כגורם מתפעל. .

לאחרונה גם נחתם הסכם תפעול ארוך טווח בין לאומי קארד ללאומי וזאת במסגרת הליך מכירת לאומי קארד לקרן ההשקעות ורבורג פינקוס.

בחברות כרטיסי האשראי המופרדות חוששים שהבנקים לאומי ופועלים יעדיפו לשווק ללקוחות הבנק "האיכותיים יותר" את הכרטיסים שבהם הושגו ההסדרים המיטיבים ביותר עבור הבנק (כלומר שיקבלו את נתח העמלות הגבוה ביותר), למרות שבפיקוח על הבנקים הבהירו כי לא יאשר הסכמים "טורפניים". החשש הוא שכיוון וכאל נשארת בשליטת דיסקונט, היא תסכים לשלם יותר לבנקים באופן שהם יעדיפו לשווק את הכרטיסים שלה ללקוחות היותר חזקים ש"מבזבזים" יותר.

את התהליך הובילו אורי שוקר, ראש חטיבת אשראי ושותפים מטעם חברת כאל, וחנן פרידמן, ראש חטיבת אסטרטגיה ורגולציה מטעם לאומי.

מנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, אמרה בעקבות חתימת ההסכם: "בנק לאומי ממשיך ליישם את רפורמת שטרום. מדובר בהתקשרות ארוכת טווח, המהווה שיתוף פעולה חדש בין לאומי לבין כאל. מבחינת לאומי, יעד ראשון בחשיבות בהתקשרות עם מתפעלי ההנפקה הוא הבטחת איכות השירות שיקבלו לקוחות לאומי".

מנכ"ל כאל, לוי הלוי: "ההסכם עם לאומי מהווה פריצת דרך משמעותית בעידן השינויים והגברת התחרות בעולם כרטיסי האשראי בישראל. מדובר בשיתוף פעולה אסטרטגי בין לאומי לכאל בתחום הנפקה ותפעול של כרטיסי אשראי בנקאיים. אנו מודים ללאומי על הבחירה והאמון בכאל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות