אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל אוספת בחשאי מידע מיקום - גם כשמגדירים לה לא לעשות זאת צילום: Wccftech

גוגל אוספת בחשאי מידע מיקום - גם כשמגדירים לה לא לעשות זאת

תחקיר של AP גילה שיישומי ענקית האינטרנט אוספים מידע מיקום ממשתמשי אנדרואיד ואייפון, ומתעלמים מביטול שמירת היסטוריית המיקום הפיזי. האיסוף נעשה דרך אפליקציות כגוגל Maps ומנוע החיפוש

13.08.2018, 17:18 | עומר כביר
גוגל מתעדת ושומרת מידע מיקום של משתמשים גם כשהם מורים לה במפורש שלא לעשות זאת - כך לפי תחקיר של AP שהתפרסם היום (ב'). לפי בדיקה שערכה סוכנות הידיעות, שירותים רבים של גוגל באנדרואיד וב-iOS שומרים מידע מיקום גם כששמירת היסטוריית המיקומים של המשתמש נוטרלו.

קראו עוד בכלכליסט

לדוגמה, גוגל מאחסנת מידע על מיקום המשתמש גם אם הוא רק פותח אפליקציות שלה, ואף עדכוני מזג אוויר אוטומטיים באנדרואיד יכולים לזהות מיקום משוער של המשתמש. חיפושים שלא קשורים למיקום כמו "עוגיות שוקולד צ'יפס" או "ערכות מדע לילדים" מובילים לאחסון הנ"צ של מיקום המשתמש ושמירתם בחשבון הגוגל שלו.

נטרלתם את איסוף המידע? גוגל עדיין עוקבת אחריכם, צילום: Wccftech נטרלתם את איסוף המידע? גוגל עדיין עוקבת אחריכם | צילום: Wccftech נטרלתם את איסוף המידע? גוגל עדיין עוקבת אחריכם, צילום: Wccftech

לדברי AP, הסוגיה משפיעה על 2 מיליארד משתמשי אנדראויד בעולם וכמה מאות מיליונים ממשתמשי אייפון שעושים שימוש באפליקציות של גוגל כמו Maps או מנוע החיפוש. הממצאים אושרו על ידי בדיקה עצמאית של AP ועל ידי מעבדת המחקר של פרופ' ג'ונתן מאייר, מרצה למדעי המחשב מסטנפורד ולשעבר סמנכ"ל הטכנולוגיות של נציבות התקשורת הפדרלית בארה"ב. "אם אתה מאפשר למשתמשים לכבות תכונה שנקראת 'היסטוריית מיקומים', אז כל המקומות שיכולים לשמור היסטוריית מיקומים אמורים להיות כבויים", אמר מאייר. "זה נראה די פשוט".

בבדיקה שערכה AP, השתמש נבדק במכשיר אנדרואיד עם היסטוריית מיקומים כבויה. המידע ששמרה גוגל כלל נסיעות רכבת לניו יורק, וביקורים בפארק High Line, צ'לסי מרקט ושכונות הל'ס קיטשן והארלם בעיר.

מגוגל נמסר בתגובה: "יש כמה דרכים שבהם משתמשת גוגל במידע מיקום כדי לשפר את חוויית המשתמש, כולל היסטוריית מיקומו, פעילותו ברשת ובאפליקציות וזיהוי מיקום ברמת המכשיר. אנחנו מספקים תיאור ברור של כלים אלו, ואמצעי שליטה מקיפים שמאפשרים לאנשים לכבות או להפעיל אותן ולמחוק את ההיסטוריה שלהם בכל עת".

לדברי החברה, כדי למנוע שמירת מיקומים כמו זו שזיהתה AP יש לכבות הגדרה אחרת, ששמה לא מסגיר את הקשר שלה למיקום - Web and App Activity. הגדרה זו שומרת מגוון מידע מאפליקציות ומאתרי גוגל. כשהגדרה זו פועלת והיסטוריית המיקומים כבויה גוגל עדיין אוספת מידע מיקום מסוים, אך לא מציגה אותו בטיימליין המיקומים של המשתמש. את המידע המדובר ניתן למחוק, אבל רק ידנית או בצורה גורפת שכוללת מחיקת מידע נוסף.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות