אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קיפאון ברווחי בנק אגוד - מצהיר על "עלייה בסיכון התפעולי"

קיפאון ברווחי בנק אגוד - מצהיר על "עלייה בסיכון התפעולי"

בצל סימני השאלה סביב עתידו - אגוד מפרסם דוחות כאשר הוא ממתין להכרעה בערעור בעלי השליטה על החלטת רשות ההגבלים לפסול את מכירתו למזרחי; הרווח הנקי עמד ברבעון השני על 35 מיליון שקל, התשואה להון על 6% - בדומה לרבעון המביל

16.08.2018, 13:57 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

בנק אגודמפרסם דוח מחצית, המשקף את חוסר הוודאות סביב עתידו - על רקע הערעור שהגישו בעלי השליטה בבנק על החלטת רשות ההרבלים העסקיים לפסול את המיזוג עם בנק מזרחי.  

קראו עוד בכלכליסט

הבנק מסיים את הרבעון עם רווח נקי של 35 מיליון שקל בדומה לרבעון המקביל אשתקד. התשואה על ההון הסתכמה ב6% לעומת 6.1% בתקופה המקבילה. שיפור מסויים נרשם ביחס היעילות שעדיין נותר גבוה מאד, ועמד על 74% לעומת 78% אשתקד.

החודש נכנסה שבי שמר לתפקיד המנכ"לית החדשה של אגוד, במקומו של ישראל טראו - כך שזהו למעשה הדוח הרבעוני האחרון של הבנק תחת טראו.

בדוח מציין אגוד שקיימת "עלייה נוספת בסיכון התפעולי" בהשוואה להערכת הסיכון בדוח השנתי - בין היתר לנוכח עזיבה מוגברת של עובדים בשל חוסר הוודאות סביב שאלת המיזוג. העובדה שחלק ניכר מהעוזבים עבד בתחום מערכות המידע של הבנק אילץ את אגוד להתקשר עם ספקים חיצוניים לצורך קבלת השירות הנדרש. בבנק מדגישים כי המשמעות היא אובדן ידע בתחום.

באגוד מציינים עוד כי בשל התלות במערכות המיחשוב של לאומי לפי הסכם התקשרות שהסתיים, ומכיוון שכל המשאים ומתנים לקבלת שירותי מחשוב חלופיים הוקפאו בשל אי הוודאות בעניין המיזוג, לאומי נענה לפנים משורת הדין להאריך את הסכם ההתקשרות מול הבנק עד 2021.

טראו מסר על רקע עזיבתו: "הגם שתקופה זו נושאת בחובה חוסר ודאות הנובע מתהליך הערעור על החלטת הממונה על ההגבלים העסקיים, ממשיך בנק אגוד לפעול מתוך שאיפה ומחויבות למתן שירות בנקאי, מקצועי, איכותי ואמין לקהל לקוחותיו ומתן מענה לצרכיהם הבנקאיים, כפי שעשה עד כה. עם אישור הדוחות הכספיים לרבעון השני, אני מסיים ארבע שנים וחצי בתפקיד מנכ"ל הבנק ומעביר את שרביט הניהול לידיה של הגב' שבי שמר, ששימשה עד כה כסמנכ"ל בכיר וכחברת הנהלה. אני מאחל לשבי הצלחה רבה במילוי תפקידה".

שבי שמר המנכ"לית החדשה של אגוד , צילום: סיון פרג שבי שמר המנכ"לית החדשה של אגוד | צילום: סיון פרג' שבי שמר המנכ"לית החדשה של אגוד , צילום: סיון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
יושב ראש בנק אגוד
אדון זאב אבלס היו"ר Chapeau שייך אך ורק לכלל העובדים ולא לדירקטוריון ובטח לא לך היו"ר גרפתה מיליונים מהבנק שעכשיו אתה יכול לדאוג למיכון מכספך וכך לעובדים יהיה מקום עבודה ופרנסה למשפחתם איך אין בושת פנים לשכר שאתה מקבל וממשיך לקבל הגיע הזמן שתפנה את הכסא ליושב ראש חדש עם אכפתיות לצוות העובדים ולא רק להתעשר. די לחכימא ברמיזא בתקווה שהפנמתה ותבצע את מה שקראתה.
חיים  |  18.08.18
לכל התגובות