אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרטנר תפצה מאות עובדים לשעבר: לא שילמה פיצויי פיטורים על בונוסים ועמלות צילום: אוראל כהן

פרטנר תפצה מאות עובדים לשעבר: לא שילמה פיצויי פיטורים על בונוסים ועמלות

לפי הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שאושר בביה"ד בת"א, החברה תפצה מאות מעובדיה לשעבר בעשור האחרון ב-1.3 מיליון שקל. עו"ד אביבי: "פסק דין תקדימי וחשוב"

19.08.2018, 09:01 | נעמי צורף
פרטנר תפצה את עובדיה לשעבר כיוון שלא שילמה להם פיצויי פיטורים על בונוסים ועמלות, אלא רק על שכר הבסיס. כך עולה מהסכם פשרה בתביעה ייצוגית שאושר לאחרונה בבית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב.

בתביעה שהגישה העובדת לשעבר רחל גולן באמצעות עוה"ד ברק אביבי, אסף נוי ושגית זוהר, נטען כי פרטנר הייתה צריכה לכלול את תוספת השכר בשכר הקבוע לפיצויים ולא עשתה זאת, וכי התנהלות זו הופנתה כלפי כל העובדים המפוטרים. פרטנר טענה כי תוספת השכר אינה מהווה חלק מהשכר אותו יש לכלול בחישוב פיצויי הפיטורים וכי עילת התביעה אינה מתאימה להתברר במסגרת תביעה ייצוגית.

קראו עוד בכלכליסט

לטענת פרטנר יעודה של התוספת המדוברת הוא לתמרץ, לעודד ולתמוך בשיפור ביצועי העובדים לצורך עמידה ביעדים האסטרטגיים של החברה. החברה הוסיפה כי התוספת משולמת במקרים רבים אף לעובדים המשמשים בתפקידי ניהול כמו התובעת הייצוגית ואינה מתבססת על ביצועיו של העובד עצמו, אלא על ביצועי העובדים הכפופים לאותו עובד. לכן, לטענתה, לא ניתן להתייחס לתשלום זה כאל "שכר רגיל" .

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, צילום: עמית שעל איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר | צילום: עמית שעל איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, צילום: עמית שעל

השופטת שרון אלקיים המליצה לצדדים לנסות להגיע לפשרה מחוץ לכתלי בית הדין, ובסופו של דבר הצדדים הגישו לבית המשפט הצעה להסכם פשרה.

לפי הסכם הפשרה שקיבל תוקף של פסק דין, הקבוצה שתפוצה היא עובדי פרטנר לשעבר שסיימו את עבודתם בנסיבות המזכות אותם בפיצויי פיטורים בין 2007-2017 שעונים על מספר קריטריונים הנוגעים לתנאי העסקתם. גובה הפיצוי עומד על 1.3 מיליון שקל ופרטנר מעריכה כרגע כי מדובר ב-450 עובדים, אולם מטעם התביעה מערכים כי מדובר במספר גדול יותר של עובדים. פרטנר התחייבה לעשות מאמצים כדי לאתר את הזכאים לפיצוי בדרך של שליחת מכתבים ויצירת קשר טלפוני.

מעו"ד ברק אביבי, אשר ייצג את התובעת הייצוגית נמסר בתגובה: "פסק הדין הינו תקדימי וחשוב מאוד. עד היום החברות הגדולות ניסו להתחמק ממתן פיצויי פיטורים אשר כללו סעיפים של עמלות או בונסים בנוס לשכר הבסיס, וזאת תוך שימוש בתירוצים שונים. אני קורא לכל עובד פרטנר לשעבר לפנות אלינו בהקדם על מנת לברר את זכאותם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות