אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטיסימו רוכשת 30% מ-IDE ב-124 מיליון דולר צילום: עמית שעל

פורטיסימו רוכשת 30% מ-IDE ב-124 מיליון דולר

הרכישה של פורטיסימו המנוהלת ע"י יובל כהן, נעשית באמצעות רכישת 60% מדלק תשתיות, חברה בת של קבוצת דלק שמחזיקה ב-50% ממניות IDE

20.08.2018, 16:55 | גולן חזני
קרן פורטיסימו רוכשת 30% ממניות חברת טכנולוגיית המים הנדסת התפלה (IDE) והופכת למעשה לבעלת המניות הגדולה בחברה. הרכישה של פורטיסימו המנוהלת ע"י יובל כהן, נעשית לפי שווי חברה של 412 מיליון דולר באמצעות רכישת 60% מדלק תשתיות, חברה בת של קבוצת דלק שמחזיקה ב-50% ממניות IDE.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שנה מכרה כיל שבשליטת עידן עופר את חלקה בחברת ההתפלה לקבוצה שכללה את כלל ביטוח (20%), קרן השתלמות המורים והגננות (20%), והמנכ"ל אבשלום פלבר, אמיר לנג וקבוצת מנהלים (10%). המכירה נעשתה לפי שווי של 178 מיליון דולר - נמוך ב-28 מיליון דולר מהשווי שבו מוכרת דלק את החברה.


 

יובל כהן, יו"ר פורטיסימו, צילום: אוראל כהן יובל כהן, יו"ר פורטיסימו | צילום: אוראל כהן יובל כהן, יו"ר פורטיסימו, צילום: אוראל כהן

עם זאת, דלק לא תקבל את התמורה במזומן במלואה, אלא רק 40 מיליון דולר מתוך 124 מיליון דולר. במקביל ינסו דלק ופורטיסימו לגייס 100-80 מיליון דולר בחוב בנקאי או באג"ח בשוק ההון, וסכום החוב יופחת מהשווי של דלק תשתיות בעיסקה ובהתאם גם יירד מהתמורה שתשלם פורטיסימו. הקרן תשלם את יתרת הסכום בהלוואת מוכר שתעניק לה דלק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות