אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ דחף את היורו - שעלה ב-0.6% מול השקל צילום: רויטרס

טראמפ דחף את היורו - שעלה ב-0.6% מול השקל

שערו היציג של היורו נקבע על 4.207 שקלים; הדולר ירד ב-0.2% ונקבע על 3.655 שקלים; נשיא ארה"ב ביקר את תוכנית העלאת הריבית של הבנק המרכזי: "אני אמור לקבל יותר עזרה מהפד"

21.08.2018, 15:37 | שיר רייטר

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

המטבע האירופי טיפס היום (ג') בשוק המט"ח המקומי, מול ירידה קלה בדולר - לאחר שההתבטאות האחרונה של הנשיא טראמפ, הפעם בעניין הפד, דחפה את המטבע האירופי בשווקים הבינ"ל - הנשיא האמריקאי העביר אמש ביקורת על מדיניות הריבית של בנק המרכזי, וכן תקף את התנהלותן של אירופה וסין.

היורו היציג עלה ב-0.6% ושערו נקבע על 4.207 שקלים, הדולר ירד ב-0.2% ושערו נקבע על 3.655 שקלים. בשווקים הבינ"ל עולה היורו ב-0.2% ונסחר ב-1.150 דולר (נכון לשעה 15:30).

קראו עוד בכלכליסט

הנשיא טראמפ אמר אתמול כי "אינו נלהב" מהחלטת הבנק המרכזי, הפדרל ריזרב בראשות ג'רום פאוול, להעלות את שיעור הריבית. טראמפ הוסיף כי הפד צריך לעשות את "מה שטוב עבור המדינה" ולעזור יותר כדי לשפר את הכלכלה האמריקאית.

"אני אמור לקבל יותר עזרה מהפד" אמר הנשיא האמריקאי והבהיר כי ימשיך להעביר ביקורת על הבנק המרכזי כל עוד ידבוק בתוכנית העלאת הריבית שלו. טראמפ הוסיף כי סין ואירופה "מבצעות מניפולציה על המטבעות שלהן". 

יו"ר הפד ג יו"ר הפד ג'רום פאוול ונשיא ארה"ב דונלד טראמפ | צילום: גטי יו"ר הפד ג


 

לפני כחודש הציג יו"ר הפד פאוול שוב את תוכניות הריבית של הבנק המרכזי, ואמר כי הבנק מתכווון להמשיך לבצע העלאות ריבית אחת לשלושה חודשים.


פאוול הבהיר אז כי הפד לא מתכוון להסתיר או לטשטש את הכוונות העתידיות שלו. "המדיניות המוניטארית משפיעה על כולם והיא לא צריכה להיות סודית". הבנק המרכזי האמריקאי ביצע השנה שתי העלאות ריבית של 0.25% עד לרמה הנוכחית של 2%, ולפי תחזית הריבית שלו צפויות עוד שתי העלאות עד לסוף 2018, שתיהן ברמה של 0.25%.

יומיים לאחר מכן אמר טראמפ כי "אינו נלהב" ממתווה העלאות הריבית וציין כי לא אכפת לו מכך שהוא יוצר תקדים ומתבטא בנושא. בראיון ל-CNBC אמר "אנחנו מתחזקים, ובכל פעם שאנחנו מתחזקים הם רוצים להעלות את הריבית שוב. אני לא מאושר מזה. אבל אני נותן להם לעשות את מה שהם סבורים שהוא הכי טוב".

נשיאי ארה"ב לדורותיהם הקפידו שלא להתבטא בנושא החלטות הפד, כדי לשמור על עצמאותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות