אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעלי העסקים הקטנים בשכונת קריית משה ברחובות מתנגדים לפינוי־בינוי

בעלי העסקים הקטנים בשכונת קריית משה ברחובות מתנגדים לפינוי־בינוי

בעלי חנויות ועסקים קטנים הגישו את התנגדותם לתוכנית להרוס השכונה בשלמותה ולבנותה מחדש. טוענים שזה יגדע את מקור פרנסתם

27.08.2018, 08:33 | נמרוד בוסו

בעלי חנויות ועסקים קטנים בשכונת קריית משה ברחובות הגישו לוועדה הארצית לתכנון מתחמים מועדפים לדיור (ותמ”ל) את התנגדותם לתוכנית להרוס השכונה בשלמותה ולבנותה מחדש. על פי התוכנית, אמורות להיבנות 9,500 דירות חדשות, במקומן של 1,600 דירות ישנות.

בעלי העסקים, שהגישו את התנגדותם באמצעות עורכי הדין זיו כספי, אילנית ציבין וצ'יקו אברם ממשרד עורכי הדין גינדי־כספי, טוענים כי התוכנית במתכונתה הנוכחית מקפחת אותם שכן היא אינה מקצה להם זכויות בנייה מספיקות.

עו"ד זיו כספי עו"ד זיו כספי עו"ד זיו כספי

עוד הם טוענים כי התוכנית תחסל את פעילות העסקים הקטנים במקום, ותגרום נזק בלתי הפיך למוניטין שצברו לאורך שנים. לדבריהם, העסקים במקום משמשים מקור פרנסה למשפחות רבות, ופינויים מהמקום לתקופת פרויקט הפינוי־בינוי תהווה מכת מוות עבורם.

כחלופה מציעים המתנגדים כי זכויות הבינוי החדש יינתנו להם באמצעות מתווה של בינוי-פינוי. כלומר, בנייה של מבנה חדש בתחום התכנית אשר יקלוט את העסקים המתפנים, ורק לאחר מכן הריסת המבנים הקיימים.

עו"ד זיו כספי: "אנחנו מברכים על תוכנית ההתחדשות. עם זאת, הוותמ"ל מבצעת טעות גדולה כאשר היא מפקידה תוכנית שאיננה מתוכננת כראוי, ומתמקדת רק בצד המגורים. תכנון נכון של שכונות צריך להביא בחשבון עירוב שימושים וקיומם של עסקים, מקורות תעסוקה ומסחר שיהפכו את השכונות החדשות הללו למוצלחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
אבסורד... מגדילים את האוכלוסייה פי כמה וכמה... זה טוב לעסקים...
אם כבר עם קצת סבלנות העסקים שלהם צריכים דווקא לשגשג... במקום 1600 דירות של מקומיים שהם נותים להם שירות, יהיו להם 9500 דירות של מקומיים שם, יותר דירות, יותר אזרחים = יותר לקוחות... פי 5 יותר לקוחות מקומיים... האם זה שווה את זה? תלוי איזה סוג של לקוחות מגיעים לחנות, אם זה מכולת - כן וכן... אם זה חומרי בניין - בטח - בעיקר בבנייה, אם זה מסעדה, כן, אבל אם זה חנות טלפונים קטנה שהלקוחות שלהם מגיעים מהאינטרנט ומכל העיר - אולי לא שווה להם לחכות...
אריה  |  28.08.18
9.
מה עוד חשוב לדעת לפני פינוי בינוי?
בחלק גדול מהמקרים פרוייקט פינוי בינוי מאפשר לעשות סדר בפריטים שבתכולת הדירה וכן להפיק רווח אלטרנטיבי שניתן להפיק מהחפצים שאין בהם עוד צורך. הדבר נכון בעיקר בדירות של אנשים מבוגרים. ככל שיש בדירה פריטים ישנים כמו תקליטים, ספרים, עיתונים ישנים או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שמדובר על פריטי אספנות בעלי ערך כספי. אם אתם רוצים לדעת כיצד להעריך את תכולת הדירה באופן עצמאי חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף" וקבלו מאמר מדוייק שמסביר איך לעשות זאת.
יוסף האוסף  |  28.08.18
לכל התגובות