אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רבעון חלש לקסטרו: הרווח הנקי צנח ב-45%

רבעון חלש לקסטרו: הרווח הנקי צנח ב-45%

רשת האופנה חתמה את הרבעון השני של 2018 עם ירידה בכל הפרמטרים הפיננסיים; הרווח הנקי הסתכם ב-13.2 מיליון שקל והמכירות נפלו ב-8% ל-222 מיליון שקל

30.08.2018, 17:46 | נורית קדוש

קסטרו חותמת את הרבעון השני והמחצית הראשונה של השנה עם ירידה בכל הפרמטרים הפיננסיים, כולל השורה העליונה והתחתונה של הדוחות. את הרבעון השני חתמה קסטרו עם צניחה של 45.3% ברווח הנקי שהסתכם ב-13.2 מיליון שקל וירידה של 7.94% במכירות שהסתכמו ב-221.9 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

הירידה במכירות ברבעון הוסברה בחוסר זמינות של סחורה בכמה קטגוריות ובעיתוי חג הפסח שחל השנה ברבעון הראשון, כאשר אשתקד חל החג ברבעון השני - ואולם הירידה במכירות נרשמה גם בסיכום המחצית הראשונה של 2018, תקופה המנטרלת את השפעת עיתוי החג. מכירות החברה במחצית הראשונה ירדו ב-7.9% והסתכמו ב-467 מיליון שקל והרווח הנקי ירד ב-17.3% והסתכם ב-14.8 מיליון שקל.  

גבי ואתי רוטר בעלי השיטה  בקסטרו , צילומים: אוראל כהן, תומי הרפז גבי ואתי רוטר בעלי השיטה בקסטרו | צילומים: אוראל כהן, תומי הרפז גבי ואתי רוטר בעלי השיטה  בקסטרו , צילומים: אוראל כהן, תומי הרפז

            

הירידה במכירות קסטרו באה לידי ביטוי גם בשורת הרווח הגולמי שירד ברבעון ובמחצית ב-16.5% וב-5% בהתאמה. למרות ירידה של 8.6% ו-1.3% בהוצאות מכירה ושיווק ברבעון ובמחצית הראשונה בהתאמה, נחתך הרווח התפעולי של החברה. ברבעון השני רשמה הקבוצה ירידה חדה של 58.2% ברווח התפעולי שעמד על 14.4 מיליון שקל. בסיכום המחצית רשמה קסטרו ירידה של 40.4% ברווח התפעולי שעמד על 18.8 מיליון שקל.

את הירידה ברווח התפעולי מסבירה קסטרו בחלקה של החברה בהפסדי החברות הכלולות (הודיס). הפסד זה הושפע, הן בתקופה הנוכחית והן בתקופה המקבילה אשתקד, מהוצאה של כ-1.1 מיליון שקל בגין הפחתה של נכסים בלתי מוחשיים, שהוכרו ביום השלמת עסקאות הרכישה.

הכנסות המימון ברבעון הסתכמו ב-1.7 מיליון שקל, לעומת הוצאות מימון נטו בסכום של 4.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. במחצית עמדו הוצאות המימון נטו על 400 אלף שקל לעומת הוצאות מימון של 8.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה. 

לקראת סוף הרבעון קסטרו הודיעה על רכישת מלוא הפעילות של חברות קבוצת הודיס בדרך של הסכם החלפת מניות. הרווח התפעולי של חברות קבוצת הודיס (בנטרול הוצאות בגין אופציות לעובדים ופחת) צמח במחצית הראשונה של השנה בכ-20% (בהשוואה למחצית המקבילה) והסתכם ב-29 מיליון שקל. מכירות הקבוצה המאוחדת, על בסיס תוצאות המחצית הראשונה של 2018 הסתכמו ב-851 מיליון שקל. ה-EBITDA עמד על 68 מיליון שקל לעומת 73 מיליון שקל בחציון המקביל.

 

בעל השליטה גבי רוטר, המכהן כמנכ"ל משותף, אמר לאחר פרסום הדוחות: "תוצאות הרבעון השני הושפעו במידה רבה מעיתוי חג הפסח יחד עם ההתמודדות בשוק אופנה מאתגר. במהלך החציון התחלנו בתהליך של שינוי מיקומי חנויות הכולל, בין היתר, השקת קונספט החנויות החדש והרחבת שטחיהן. פתחנו עד כה 5 חנויות בקונספט החדש וצפויים לפתוח 10 נוספות עד סוף השנה. אנו מזהים כבר שינוי משמעותי בביצועי חנויות אלה ומאמינים כי בעתיד הקרוב מהלכים אלה יבואו לידי ביטוי בתוצאות. בהתאם לתוכנית האסטרטגית של החברה".

תגיות