אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התשובה האסייתית לטראמפ: הסכם הסחר הגדול בעולם צילומים: בלומברג, רויטרס

התשובה האסייתית לטראמפ: הסכם הסחר הגדול בעולם

על רקע כוונת נשיא ארה"ב להטיל מכסים נוספים על סחורה סינית בשווי 200 מיליארד דולר, 16 מדינות מאזור אסיה והפסיפיק נערכות לחתום על הסכם סחר, שישקף שליש מהכלכלה העולמית: "ההתרחשויות בארה"ב נתנו לנו את תחושת הדחיפות הנחוצה לקידום ההסכם"

31.08.2018, 13:50 | שירות כלכליסט
16 מדינות באזור אסיה והפסיפיק ממהרות להשלים הסכם סחר רחב היקף, על רקע הדיווחים כי נשיא ארה"ב שוקל להטיל מכסים נוספים - הפעם על סחורה סינית בשווי 200 מיליארד דולר. אם ייחתם ההסכם, הוא צפוי להיות הגדול בעולם. "ההתרחשויות בארה"ב העניקו לנו את תחושת הדחיפות הנחוצה כדי לקדם את המו"מ לעבר הסכם", הסביר רמון לופז שר המסחר והתעשייה של הפיליפינים.

קראו עוד בכלכליסט

לאחר השלמתו, "הסכם השותפות הכלכלית האזורית המקיפה", או בקיצור RCEP, יייצג כשליש מהכלכלה העולמית. על ההסכם צפויות לחתום 10 מדינות מדרום מזרח אסיה (אינדונזיה, תאילנד, מלזיה, סינגפור, פיליפינים, וייטנאם, מיאנמר, קמבודיה, לאוס וברוניי), וכן סין, יפן, דרום קוריאה, הודו, אוסטרליה וניו זילנד.

ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, צילום: איי.אף.פי ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי | צילום: איי.אף.פי ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, צילום: איי.אף.פי

"עד סוף השנה כולנו מצפים לתוצאה טובה ביותר. במילים אחרות, אנחנו מתייחסים לסיכום אפשרי בהתחשב במומנטום הנוכחי", ציין לופז בראיון ל-CNBC. עוד הוסיף כי המדינות המעורבות פועלות ליישוב ההבדלים ביניהן ולפתרון הבעיות הקיימות. ההסכם כנראה לא ייחתם ב-2018, אך לפי לופז מנהיגי המדינות השונות רואים את האור בקצה המנהרה והמו"מ עשוי להסתיים עוד השנה. "זוהי התקדמות טובה לנוכח כל צרות הפרוטקציוניזם שאנחנו רואים מסביבנו", סיכם.

המתיחות בין ארה"ב ושותפות הסחר הגדולות שלה טלטלה את השווקים ופגעה בתחזית הכלכלה העולמית. טראמפ דורש לפתוח מחדש הסכמי סחר שלדעתו אינם הוגנים כלפי ארה"ב, ועכשיו הוא מאיים גם לפרוש מארגון הסחר העולמי (WTO). "אין מנצחים במלחמת סחר", אומר לופז. "אם הכלכלה העולמית תושפע מכך ותאט, אז כולם יושפעו מכך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
למשה 2, יפה הבנתה, רק שתאמין או לא אובמה
המימשל הכלכלי (יהודים) בסוף נשיאות בוש. וכל שמונה שנות אובמה. עבד על תכנית מעולה ונישאר רק לחתום וטרמפ יצא נגד כי הוא אובססיבי לכל מה שעשה אובמה (אובמה טשה מימנו אידיוט במסיבה בנוכחות כל העילית האמריקאית חברי בית המחוקקים מושלים מדיה שופטי עליון שגרירים. אובמה עשה מטרמפ שנוכח אידיוט מושלם. לכן טרמפ מחוץ להיותו בוגד גם מוכן להרוס את ארהב ובלבד שיהרוס תכנית אובמה. מי שלא מבין או מסרב ליראות שטרמפ שפוט של פוטין ובעצם קיבל גם שוחד מהסינים רק שהמהלכים החדשים ימוטטו את ארהב וכולם יצחקו עליו.אז הוא
טרמפ מישתולל ללא תכלית.וללא תכנית  |  15.09.18
21.
ל11 הביבון.יפה שאתה מודה שאינך מבין,שאר הביבונים מ
ובכן כאשר תעשה דוקטורט בכלכלה גלובלית, בהשפעות מונטריות ואמצעי תשלום. במניעים של מדינות לקבל ניירות ירוקים חסרי כיסוי שמדפיסה ארהב ומשלמת להן תמורת סחורה. והסכמת העולם לסחור בדולרים ביחוד באנרגיה נפט וגז. הסכמת העולם שארהב שולטת במיסלקות הכספים, בבנק העולמי, במערכת המוניטרית. אז תתחיל להבין שכוח הקניה האמריקאי ותקציבה ותקציב הביטחון האדיר הכל בנוי על הדפסת והפצת נירות ירוקים ללא כיסוי. ברגע שהעולם יחליט לבנות תחליפים (זה נימצא בתהליך) ארהב מאבדת את כוח הקניה את ההשפעה את היכולת התקציבית וקו
הכל יקרוס יחד כוח הקניה הוא בנירות מודפסים  |  15.09.18
20.
ל15, יש דבר כזה ואקום, אלא שהוא מיתמלא מהר מאוד בת
בתחליף, במקרה הזה תכנית המימשל בארהב והשתדלנות להיצטרפות כימעט כל אסיה להסכם שהוא נועד לבודד את סין ולעצור היתעצמותה הכלכלית. הפך להסכם עם סין כמנהיגה ונגד ארהב. הכל תודות לטרמפ. ניראה לי שהוא מקבל מסין ביליונים בסתר בשביל הריסת ארהב. המכסים שהטיל זו בדיחה וכן הטילה סין מכסים גם היא המעשירים את רוסיה כספקית במקום ארהב.
הנבל הבוגד טרמפ  |  06.09.18
19.
טרמפ מהרס את ארהב כוחה ומנהיגותה, ללא יכולת תיקון
יש לשים לב שרפיי השכל בארהב ובישראל (הביבונים) שמחים במעשיו כל זמן שזה מטריד את השמאל. כלומר שיכלם הרפה אינו מאפשר להם שיפוט עצמאי, ולכן מיסתמכים הם על תגובת השמאל, ומובילים עצמם להיתאבדות עם כולם. הסכם הסחר הטרנס פסיפיק (שלקח עשור למימשל לקדם) הוא בעצם הסכם נגד היתעצמות סין ובלימתה, (כל אסיה המיזרחית דרומית מפחדת מסין) ההסכם אמור היה לכלול כימעט את כל המדינות בשכנות סין. כולל הודו, ההסכם יחד עם הברית עם אירופה היה גם מנציח את ההנהגה הכלכלית האמריקאית בעולם כולל המסלקות. אכשיו הכל עבר לסין
שמו בוגד מהרס ושליח של פוטין בנשיאות  |  06.09.18
לכל התגובות