אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי בדרך לבטל את שעון החורף: "שעון הקיץ יישאר כל השנה" צילום: shutterstock

האיחוד האירופי בדרך לבטל את שעון החורף: "שעון הקיץ יישאר כל השנה"

הנציבות האירופית מתכוונת להמליץ למדינות החברות באיחוד לוותר על החלפת השעונים פעמיים בשנה ולהישאר תמיד על שעון קיץ. מספר מדינות כבר החליטו עד היום לבטל את המעבר בין השעונים, בהן רוסיה, טורקיה, בלארוס ואיסלנד

31.08.2018, 15:34 | שירות כלכליסט

הנציבות האירופית מתכוונת להמליץ למדינות החברות באיחוד לוותר על המסורת של החלפת שעונים פעמיים בשנה ופשוט להישאר תמיד על שעון קיץ. לדבריו של נשיא הנציבות, ז'אן קלוד יונקר, סקר שערכו מצא כי מעל 80% מאזרחי האיחוד תומכים בצעד. "ביצענו סקר שבו השתתפו מיליוני אנשים שמאמינים שעדיף ששעון קיץ יישאר לאורך כל השנה, וזה מה שצריך לקרות", אמר בראיון לרשת ZDF הגרמנית. "ההמלצה שלי היא שאם שואלים את האזרחים צריך להקשיב לרצונם". עם זאת, שינוי רשמי יחייב את הסכמתן של הממשלות של 28 המדינות החברות באיחוד לפני שיוכל להפוך לחוק.

קראו עוד בכלכליסט

בסקר שערכה הנציבות השתתפו 4.6 מיליון מתושבי האיחוד, ו-84% מהם הצביעו בעד ביטול השעון חורף. פינלנד היא בין התומכות הנלהבות ביותר, כשעצומה בנושא השיגה יותר מ-70 אלף חתימות במדינה. לפי החוק הנוכחי, ביום ראשון האחרון בחודש מרץ מדינות האיחוד מעבירות את השעון שעה קדימה לשעון קיץ, וביום ראשון האחרון של אוקטובר מוחזר השעון שעה לאחור ונכנסים לשעון חורף. 

נשיא הנציבות האירופית ז נשיא הנציבות האירופית ז'אן קלוד יונקר | צילום: בלומברג נשיא הנציבות האירופית ז

התומכים בנוהג הקיים, טוענים כי הוספת שעות אור בקיץ עוזרת לחסוך אנרגיה ולהגדיל את פריון העבודה. לעומת זאת, המתנגדים מציינים כי לא כולם מסתגלים במהירות לשינוי שעלול להיות בעל השפעה שלילית על הבריאות. "מחקרים מצאו שההשפעה על מחזוריות התהליכים הביולוגיים בגוף היא חמורה יותר מכפי שהעריכו עד כה", נכתב בהמלצה של הנציבות.

יש מדינות שכבר החליטו לבטל את המעבר הזה בין השעונים, ביניהן רוסיה, טורקיה, בלארוס ואיסלנד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
ממשלת ישראל בראשות הליכוד דוחה בשאט נפש את הניוון האירופי
ונימוקיה עמה: 1. מה שווה לנו שיש שעון ואנחנו לא שולטים בו? 2. חבירנו מהמרכז (מרכז הליכוד) מחזיק בג'וב של שינוי השעון פעמיים בשנה. לא נפגע במקור פרנסתו היחיד. הלאה הסמולנים. 3. הרב אמר אז אין ברירה בעזרת השם.
זאב ז'בוטינסקי  |  03.09.18
לכל התגובות