אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אנרון לשעבר הועבר מהכלא למוסד לשיקום עבריינים

מנכ"ל אנרון לשעבר הועבר מהכלא למוסד לשיקום עבריינים

ג'פרי סקילינג נידון ל-24 שנות מאסר לאחר הקריסה של ענקית האנרגיה ומעורבותו בתרמית שהתחוללה בה; הוא אמור להשתחרר ב-2019

31.08.2018, 18:58 | שירות כלכליסט
ג'פרי סקילינג, המנכ"ל לשעבר של אנרון, שנידון ל-24 שנים בכלא לאחר הקריסה המפוארת של החברה ומעורבותו בתרמית שהתחוללה בה, שוחרר אתמול (ה') למוסד לשיקום עבריינים במיקום לא ידוע, כך לפי שירות בתי הסוהר האמריקאי.

קראו עוד בכלכליסט

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי סקילינג ריצה את עונשו בבית כלא באבטחה מינימלית באלבמה והועבר למתקן פתוח ביוסטון. הוא אמור להשתחרר ב-2019.

ג ג'פרי סקילינג בימים טובים יותר | צילום: בלומברג ג

חבר מושבעים הרשיע ב-2006 את סקילינג ב-19 סעיפי אישום של קשירת קשר, הונאה, סחר במידע פנים ומסירת מידע שקרי למבקרי פנים, זאת כחלק מהמאמצים להסתיר את ההפסדים של חברת האנרגיה.

ב-2013 שופט בית המשפט המחוזי הפחית את עונשו מ-24 שנים ל-14 שנים, ובכך קיבל עסקה שנחתמה בין עורכי דינו של סקילינג והתובעים במטרה לסיים את הערעורים השונים שהוגשו ונידונו במשך שנים. לפי אותה עסקה, מעל 40 מיליון דולר מהונו של סקילינג, שהוקפא מאז הרשעתו, יחולקו לקרבנות הקריסה של אנרון.

החברה פשטה את הרגל ב-2001, וגרמה לאלפי אנשים לאבד את מקום עבודתם. מנהלי החברה ביצעו פעולות חשבונאיות כוזבות שמטרתן הייתה לנפח את ההכנסות של החברה, שבשיאו של המשבר הכלכלי דאז גרמו לה להיחשב לחברה השביעית הגדולה ביותר בארצות הברית. אולם ההונאה נחשפה והחברה הכריזה על פשיטת רגל. הקריסה הובילה גם לפתיחת חקירות פדראליות ולכך שהקונגרס הגביר את המאמצים להילחם בהונאות חשבונאיות של תאגידים. 

מייסד אנרון, קנת' לי, הורשע גם כן בקשירת קשר והונאה. הוא מת מדום לב שישה שבועות לאחר שהמשפט שלו הסתיים.

תגובתו של סקילינג לא התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות