אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשובה, צמח המרמן, אשדר ואקרו בין הניגשות למכרז מחיר למשתכן הראשון בתל אביב צילום: ענת דניאלי

תשובה, צמח המרמן, אשדר ואקרו בין הניגשות למכרז מחיר למשתכן הראשון בתל אביב

אלעד מגורים הגישה הצעה משותפת יחד עם צמח המרמן, ואשדר הגישה הצעה משותפת יחד עם אקרו. זאת במסגרת מכרז "מכבי יפו" שנסגר היום לבניית 1,280 דירות, מהן 770 דירות מוזלות; תוצאות המכרז יפורסמו מחר

03.09.2018, 15:55 | נמרוד בוסו

המכרז לבניית קרוב ל-1,300 דירות במתחם "מכבי יפו" בדרום תל אביב, מהן כ-770 במסגרת יוזמת "מחיר למשתכן", ננעל היום (ב') בשעה 12 בצהריים, עם סגירת תיבת המכרזים של רמ"י. כפי שפורסם ב"כלכליסט" לפני מספר ימים, מדובר במכרז בעל מורכבות רבה, בשל נוכחות של למעלה מ-20 דיירים מוגנים בשטח, שאותם יהיה על היזמים הזוכים לפנות. ואכן, נראה כי מספר ההצעות שהוגשו לא היה גבוה.

קראו עוד בכלכליסט

לגבי אחד מתוך שלושת המתחמים אשר הוצעו במסגרת המכרז (מתחם ג'), שבו זכויות בנייה של 177 דירות במחירי שוק חופשי, ו-163 דירות נוספות במסגרת "מחיר למשתכן", הוגשו לפחות שתי הצעות. האחת היא הצעה משותפת שהגישו החברות אשדר ואקרו נדל"ן, ואילו השנייה היא הצעה משותפת שהגישה אלעד מגורים שבשליטת יצחק תשובה, יחד עם חברת צמח המרמן.

מבנים במתחם מכבי יפו בתל אביב, צילום: ענת דניאלי מבנים במתחם מכבי יפו בתל אביב | צילום: ענת דניאלי מבנים במתחם מכבי יפו בתל אביב, צילום: ענת דניאלי

זהו המתחם היחיד אשר בו מותנית בניית הדירות המוזלות בכך שהדיירים המוגנים במתחם יפונו, ולכן דירות אלה בכל מקרה לא יוגרלו לזכאי התוכנית בהגרלה הגדולה בספטמבר הקרוב. תוצאות המכרז צפויות להתפרסם מחר.

בשנה האחרונה פעלה עמידר במתחם מטעם רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) לפינוי מחזיקים תמורת פיצוי, והביאה לפינוי של למעלה מ-40 מהם. ואולם עשרות דיירים עדיין נותרו בקרקע, וכעת צפויה משימת ניהול המשא ומתן מול המחזיקים לעבור אל הקבלנים שיזכו במכרז. ניסיון העבר מלמד כי הליכים מסוג זה עלולים לארוך זמן רב, לעתים אף שנים.

במענה לפניית "כלכליסט", הבהירה רמ"י כי "לא יוגרלו דירות שהיתר הבנייה שלהן מותנה בפינוי מחזיקים, גם אם מדובר בפינוי יחיד".

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
טלי המודאגת
יצחק תשובה נמצא בין הזוכים? אף אחד לא לומד לקח? אחרי שרימה אלפי אזרחים(מניות, קופות גמל) וגם קיבל תספורת מהמדינה (מבלי להחזיר חובות) -יצחק תשובה מתכוון להרוויח שוב, על חשבוננו, בבניה במסגרת הפרויקט מחיר למשתכן? מתי מישהו בהון-שלטון יתן לתשובה תשובה של "מכה אחת אפיים"?
מחיר למסתכן  |  03.09.18
לכל התגובות