אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שיכון ובינוי: שרי אריסון בדרך החוצה מבנק הפועלים צילום: מיכאל קרמר, סיון פרג'

אחרי שיכון ובינוי: שרי אריסון בדרך החוצה מבנק הפועלים

אחרי שלא הצליחה למכור את השליטה בבנק, אריסון קיבלה את אישור בנק ישראל לפיזור מניות השליטה בבנק הגדול בישראל; פועלים יהפוך לבנק ללא גרעין שליטה - בדומה ללאומי ודיסקונט; נציגי אריסון בדירקטוריון הפועלים ובראשם אפרת פלד יודיעו על סיום כהונתם

04.09.2018, 08:25 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

זה מה שצפוי לקרות בבנק הפועלים בטווח הקרוב שלושת נציגיה של אריסון בדירקטוריון יתפטרו לאלתר והדירקטוריון יפעל עד אסיפת בעלי המניות שתתקיים עוד מספר חודשים עם 7 נציגים בלבד; היו"ר עודד ערן ישאר בתפקידו, כך גם המנכ"ל אריק פינטו רחלי בינדמן, 4 תגובותלכתבה המלאה

שרי אריסון תפזר את מניות השליטה בבנק הפועלים לאחר שקיבלה אישור מבנק ישראל לביזור השליטה.

קראו עוד בכלכליסט

קבוצת אריסון הודיעה הבוקר (ג') כי קיבלה את אישור בנק ישראל לביזור השליטה בבנק הגדול בארץ. אריסון קיבלה לבקשתה היתר אחזקה לאמצעי שליטה שיחליף את היתר השליטה בו החזיקה 21 שנה. היתר האחזקה הוא בעל דרישות הרבה פחות מחמירות מהיתר שליטה ויחליף עם כניסתו לתוקף את היתר השליטה. שלושת הנציגים של אריסון בדירקטוריון הבנק אפרת פלד עידו שטרן ומאיר ויצ׳נר יתפטרו מהדירקטוריון.

לאחר כניסת היתר ההחזקה לתוקף, בנק הפועלים יהפוך לבנק ללא גרעין שליטה, שמניותיו מוחזקות במלואן על ידי הציבור הרחב, באופן ישיר או באמצעות הגופים המוסדיים המנהלים את השקעות הציבור והחיסכון ארוך הטווח, בדומה לבנקים לאומי, דיסקונט ולאחרונה גם בנק דקסיה.

שרי אריסון על רקע בנק הפועלים, צילום: אוראל כהן שרי אריסון על רקע בנק הפועלים | צילום: אוראל כהן שרי אריסון על רקע בנק הפועלים, צילום: אוראל כהן

           

אריסון מסרה היום: "בשנים האחרונות פעלתי לשלב שותף אסטרטגי ולהקטין את אחזקותי בבנק הפועלים. משלא נמצא שותף אסטרטגי להשקעה בסדר גודל כזה, ולאחר סיום המגעים עם המשקיעים מצפון אמריקה – פניתי לפני מספר חודשים לבנק ישראל בבקשה לבחון את האפשרות לקבלת אישור לביזור השליטה. הביזור יהיה באופן מלא או הדרגתי.

"לקבוצה ניתנה תקופה של שנה להחליט לגבי מועד תחילת מימוש מניות הבנק ובסך הכל ארבע שנים, עם אופציה לעד שנתיים באישור המפקחת, בכדי לרדת מתחת לרף המחייב היתר החזקה (5%).

 

"הייתה לי הזכות להיות בעלת השליטה בבנק במהלך 21 השנים האחרונות. אני מאמינה בבנק הפועלים ורוצה להודות לחברי הדירקטוריון, להנהלה, לעובדים לדורותיהם ולציבור הלקוחות הנאמן.

"אני משוכנעת כי בנק הפועלים, מעמודי התווך של המשק הישראלי, ימשיך לפעול בהתאם לחזון של חירות פיננסית, לצמוח, לגדול ולשרת נאמנה את כלל לקוחותיו".

שרי אריסון ונציגיה בדירקטוריון לא נדרשו או התבקשו על ידי אף רגולטור לפעול לקבלת היתר ההחזקה על כל היבטיו. הפנייה לבנק ישראל באשר לבחינת האפשרות לביזור גרעין השליטה - נעשתה מיוזמת אריסון לפני כמה חודשים, בעקבות סיום המגעים עם המשקיעים מצפון אמריקה.

לפני כחודש השלימה אריסון את מכירת החזקותיה (47%) בחברת הנדל"ן והתשתיות שיכון ובינוי לאיש העסקים היהודי אמריקאי נתי סיידוף. סיידוף רכש 190.9 מיליון מניות שיכון מידי חברת אריסון השקעות לפי מחיר של 5.76 שקל למניה - כך שהתמורה הכוללת עומדת על כ-1.1 מיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות