אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זה מה שצפוי לקרות בבנק הפועלים בטווח הקרוב צילום: עומר הכהן

זה מה שצפוי לקרות בבנק הפועלים בטווח הקרוב

שלושת נציגיה של אריסון בדירקטוריון יתפטרו לאלתר והדירקטוריון יפעל עד אסיפת בעלי המניות שתתקיים עוד מספר חודשים עם 7 נציגים בלבד; היו"ר עודד ערן ישאר בתפקידו, כך גם המנכ"ל אריק פינטו

04.09.2018, 09:16 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

דירקטוריון הפועלים צפוי לעבור שינוי מיידי בעקבות המהלך הדרמטי של אריסון. שלושת נציגיה בדירקטוריון יתפטרו לאלתר והדירקטוריון יפעל עד אסיפת בעלי המניות הבאה שתתקיים עוד מספר חודשים עם 7 נציגים בלבד - כל זאת באישורה של המפקחת על הבנקים חדוה בר.

קראו עוד בכלכליסט

ועדה בראשות שופט תמליץ על מינוי דירקטורים חלופיים כפי שנהוג בבנקים ללא גרעין שליטה. אף על פי כן היו"ר עודד ערן יישאר בתפקידו למרות שהובא על ידי אריסון שכן אין לו זיקה לאריסון ועסקיה.

יו״ר ומנכ״ל בנק הפועלים מסר היום לעובדים: "הבוקר קיבלנו הודעה מבעלת השליטה, הגב׳ שרי אריסון, על כך שקיבלה היתר מבנק ישראל למכור את מניותיה בבנק הפועלים בבורסה ולחדול מלהיות בעלת השליטה בבנק הפועלים. המשמעות היא שהבנק יהפוך בשנים הקרובות להיות בבעלות ציבורית, ללא בעל גרעין שליטה".

"מבחינת הניהול השוטף של הבנק, אין כל שינוי בהתנהלות הבנק - אנחנו נמשיך בתפקידנו כרגיל, ביחד עם צוות ההנהלה הנוכחי. אנו נמצאים בעיצומו של תהליך לגיבוש האסטרטגיה לשנים הבאות - תהליך שיימשך ממקום של עוצמה, תוך התבססות עליכם, העובדות והעובדים המצויינים והמקצועיים ביותר במערכת הפיננסית", הוסיף. ערן רומז בדבריו שהמהלך לא ישפיע על זהות הנהלת הבנק ועל זהות המנכ"ל אריק פינטו.

שרי אריסון שרי אריסון שרי אריסון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות