אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים ייתן חסות לוועד האולימפי: "קפיצת מדרגה לספורט" צילום: אוראל הכהן

בנק הפועלים ייתן חסות לוועד האולימפי: "קפיצת מדרגה לספורט"

ספורטאים אולימפיים ופראלימפיים יזכו לתמיכה מהבנק בהסכם עד סוף 2020: "מאוד שמחים על התגבורת". האירוע התקיים ללא נציגות הג'ודאים, לאחר שיו"ר האיגוד משה פונטי טען לחלוקת סכומים לא הוגנת

31.08.2018, 11:19 | אורן אהרוני, ynet
הוועד האולימפי בישראל הכריז היום (חמישי) על הסכם חסות חדש עם בנק הפועלים, אך מהטקס נעדרו הג'ודאים על פי החלטת יושב ראש האיגוד משה פונטי - בטענה לחלוקת כספים לא הוגנת. במסגרת ההסכם שיהיה בתוקף עד סוף 2020 נקבע כי הבנק יעביר 700 אלף שקלים לוועד האולימפי ו-1.5 מיליון שקלים לספורטאים, כשעדיין לא הוחלט מי יזכה לתמיכה. 

קראו עוד בכלכליסט

בין הספורטאים שלקחו חלק באירוע היו אלופת אירופה הטרייה בריצה ל-10,000 מטר לונה צ'מטאי, קופצת המשולשת חנה מיננקו, המתאבקת אילנה קרטיש, המתעמלת לינוי אשרם, סגן אלוף אירופה, המתעמל ארטיום דולגופיאט, השחיין יעקב טומרקין, הסייף עידו הרפה והשחיינית הפראלימפית ענבל פיזרו, שזכתה בשלוש מדליות באליפות אירופה האחרונה.

מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו, צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו | צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר מנכ"ל בנק הפועלים אריק פינטו, צילום: אוראל כהן מיכאל קרמר

יו"ר הוועד האולימפי, יגאל כרמי: "היום זה בוקר חגיגי, שמחים מאוד שבנק הפועלים נותן חסות רשמית, מאוד שמחים על התגבורת. זו חסות לשנתיים והיא מצטרפת בזמן חשוב ביותר ותעזור בצד המקצועי. אני שמח על הישגי הספורטאים בחצי השנה האחרונה. יש לנו עומק שנותן אופטימיות לנבחרת הנוסעת לטוקיו". 

אריק פינטו, מנכ"ל הבנק: "זה רגע מרגש עבורי. אני נרגש לראות חלק מהתקוות האולימפיות של ישראל. לאור ההישגים בתקופה האחרונה, אני בטוח שיש מערכת שתומכת בכל הרמות ובטוח שיהיו הרבה ספורטאים שיניפו את דגל ישראל בטוקיו. מאמין בלב שלם שהספורט נותן הזדמנות לחלום לכל ילד ולהגשים". יו"ר הוועד האולימפי שוקי דקל: "זה יום חגיגי, בעיקר לוועד הפראלימפי. אריק פינטו התעקש שאנחנו נהיה כאן".

יעקב טומרקין: "זו קפיצת מדרגה לספורט האולימפי, ואנחנו מקווים שחברות נוספות יצטרפו. הגעה לפסגה היא החלום שלנו, הדרך רצופה עליות וירידות. במהלך הקריירה ספורטאי מקבל אלפי החלטות. מאוד שמחים וגאים שבנק הפועלים בחר להיות איתנו בכל החלטה". פיזרו: "לכבוד הוא לי לשבת כאן ליד יעקב טומרקין. אני מאוד נרגשת ויודעת להעריך את כל התהליך, זאת הפעם הראשונה שחסות לוקחת את שתי הנבחרות - האולימפית והפראלימפית. זה תקדים שאנחנו יושבים כאן היום בוועד האולימפי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות