אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל שוקלת לגייס מנכ"ל מחוץ לחברה, לראשונה בתולדותיה צילום: intel

אינטל שוקלת לגייס מנכ"ל מחוץ לחברה, לראשונה בתולדותיה

ענקית השבבים תמיד הקפידה למנות רק בכירים מתוכה, אך עתה בוחנת מועמדים יוצאי קוואלקום, את מנכ"ל VMWare פט גסלינגר ועוד. בוב סוואן, שמכהן בתפקיד בשלב זה, סירב לשאת בו באופן קבוע

05.09.2018, 17:11 | רפאל קאהאן

אינטל החלה לחפש מחליף לבריאן קרזניץ', שפרש מתפקידו ביוני האחרון. על פי דיווח של בלומברג, החברה לא בהכרח תקדם מישהו מבכיריה - ובוחנת גיוס מנהל מחוץ לשורותיה. מאז הוקמה אינטל ב-1968, מעולם לא גייסה מנכ"ל מבחוץ.

קראו עוד בכלכליסט

החברה כבר החלה בסימון בכירים שעשויים לעניין אותה. בינתיים נמצאים ברשימת המועמדים שלה שני בכירים יוצאי קוואלקום, שני עובדים באינטל עצמה ועוד. אחד השמות המעניינים שהועלו כאופציה הוא פט גלסינגר, מנכ"ל VMware כיום, אך עד כמה שידוע בשלב זה, אין בכוונתו לעזוב את תפקידו.

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל הזמני, צילום: intel בוב סוואן, מנכ"ל אינטל הזמני | צילום: intel בוב סוואן, מנכ"ל אינטל הזמני, צילום: intel

תפקיד מנכ"ל אינטל הוא מהנחשקים והנחשבים בתעשיית השבבים והטכנולוגיה. מנהל החברה הוא אדם בעל כוח רב בשל התלות במוצריה בשווקי ה-PC, וחייב להיות בעל חזון כדי להצליח לשמר ולהעצים צמיחה בסביבה תחרותית במיוחד; בשנים האחרונות התחזקו קוואלקום סמסונג ואנווידיה, והתחרות בעולם השבבים הפכה קשוחה במיוחד.

ואולם, רבים מאלה שיכלו להחליף את קרזניץ' בעיני דירקטוריון אינטל עזבו או הועזבו. גם המחליף הזמני שלו, סמנכ"ל הכספים הנוכחי בוב סוואן, כבר הודיע שאינו מעוניין להישאר בתפקיד באופן קבוע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות