אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סעודיה: העז להצטלם עם חברתו לעבודה, ונעצר צילום מסך twitter

סעודיה: העז להצטלם עם חברתו לעבודה, ונעצר

בסרטון ויראלי שהופץ בממלכה נראה עובד מלון מצרי כשהוא אוכל ארוחת בוקר עם עובדת אחרת שעוטה כיסוי פנים; בכך הפר את התקנות להפרדה מגדרית הנהוגות שם

11.09.2018, 13:17 | שירות כלכליסט
מחירו של הסרטון הוויראלי: בווידיאו בן 30 שניות שצולם בסעודיה, מזמין עובד בית מלון את צופיו "להצטרף אליו" לארוחת בוקר עם חברתו לעבודה שעוטה כיסוי פנים. הווידיאו הקצר ספג דברי גינוי על שהפר את המסורות השמרניות של הממלכה, ושלשום (א') נעצר יוצרו.

קראו עוד בכלכליסט

האיש, שזוהה רק כאזרח מצרי, נעצר כיוון שלא עמד בתקנות הממשלה לפיהן יש לשמור על הפרדה מגדרית במקום העבודה. "משרד העבודה עצר אזרח זר בעיר ג'דה לאחר שהופיע בווידיאו פוגעני", כך נמסר מטעם המשרד המשרד.

בווידיאו נראים הגבר והאישה כשהם אוכלים, ולקראת סופו האישה, שלבושה בניקאב ובעבאיה שחורים, מאכילה את הגבר.

על פי החוק בסעודיה אסור לגבר ולאישה שאינם נשואים להתרועע בכלל. ברוב הפעילויות היום יומיות נשים נדרשות להיות מלוות על ידי קרוב משפחה. במקומות עבודה, כמו גם במסעדות, קיימת הפרדה בין גברים לנשים.

אסור לאכול ביחד, צילום מסך twitter אסור לאכול ביחד | צילום מסך twitter אסור לאכול ביחד, צילום מסך twitter

אחרי שהווידיאו החל למשוך אש מצד מבקרים שמרנים, התביעה הכללית של סעודיה חזרה ודרשה מאזרחים זרים בממלכה לכבד את "ערכי ומסורות החברה הסעודית," כך מדווח הגארדיאן.

מעצרו של עובד המלון מגיע על רקע מאמציה הלא עקביים של סעודיה ליישם שורת רפורמות חברתיות וכלכליות, שמטרת חלקן הגדול שינוי תפקיד האישה בחברה הסעודית, כולל מתן היתר לנשים לנהוג. נסיך הכתר מוחמד בן סלמן מכנה מגדיר זאת כמודרניזציה של הממלכה, אך הדבר נתפס על ידי מספר מבקרים כניסיון שטחי לרכוש את אהדת המערב.

מצד אחד ניתנו לאחרונה היתרים לקיומם של מספר מופעים לקהל מעורב, ולעומת זאת נעשים מאמצים להקשחת הרגולציה על לבוש ופעילויות של נשים בממלכה. באפריל סגרו הרשויות הסעודיות מכון כושר לנשים בריאד לאחר שסרטון פרסומת למכון הראה נשים בבגדי ספורט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות