אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דפדפן כרום יציע תמיכה בזיהוי ביומטרי החל מהגרסה הבאה

דפדפן כרום יציע תמיכה בזיהוי ביומטרי החל מהגרסה הבאה

כרום גרסה 70 שצפוי להגיע בזמן הקרוב יציע מספר תכונות מעניינות למשתמשים: תמיכה בזיהוי מבוסס טביעות אצבע באתרים ויכולת זיהוי של אובייקטים כגון פנים או טקסטים

16.09.2018, 12:58 | עומר כביר

כבר לא צריך להזין סיסמאות? גוגל משלבת בכרום תמיכה בהזדהות באמצעות טביעת אצבע; כך לפי פוסט שפורסם בבלוג הרשמי של כרום. התמיכה, שזמינה בגרסה 70 של הדפדפן הפופולרי שנמצא כעת בגרסת בטא, מכסה בשלב הנוכחי רק מספר מוגבל של מכשירים: סמארטפוני אנדרואיד ומחשבי מק בוק פרו של אפל עם סורק טביעות אצבע מובנה.

קראו עוד בכלכליסט

נכון לעכשיו, לא ברור מתי תוסיף גוגל תמיכה גם למחשבי ווינדוס עם סורק טביעות אצבע או לאייפונים של אפל. התכונה צפויה לאפשר למשתמשים לבצע פעולות כמו הזדהות חוזרת מול אתרים ללא צורך בהקלדת סיסמה, או לתפקד כמו כאמצעי אימות שני במערכות זיהוי דו-שלביות; מעין תחליף לקוד שיש להזין לעתים במערכות כאלו. היתרון ברור: ניתן יהיה לוותר על הקלדת סיסמה באתר הבנק או במייל שלכם למשל. 

זיהוי ביומטרי עכשיו גם במייל ובאתר של הבנק בכרום, צילום: שאטרסטוק זיהוי ביומטרי עכשיו גם במייל ובאתר של הבנק בכרום | צילום: שאטרסטוק זיהוי ביומטרי עכשיו גם במייל ובאתר של הבנק בכרום, צילום: שאטרסטוק

תכונה נוספת שעשויה לעורר עניין בקרב המפתחים היא תמיכה בזיהוי צורות, בין היתר ניתן יהיה לזהות פנים, טקסטים או ברקודים. זאת אומרת שכרום יוכל מעתה לזהות קודי QR באתרים למשל ולהפנות לקישורים שלהם. עוד תכונה היא שילוב של תמיכה בבלוטות' במחשבי ווינדוס 10, תכונה זו היתה זמינה לסמארטפונים ומחשבי מק וכעת תהיה זמינה גם לפלטפורמה של מיקרוסופט. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות