אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמי 2018: "משחקי הכס" היא הדרמה הטובה ביותר צילום: רויטרס

אמי 2018: "משחקי הכס" היא הדרמה הטובה ביותר

"משחקי הכס" נבחרה לדרמה הטובה ביותר בטקס פרסי הטלוויזיה, אך מי שגרפה את רוב פרסי האמי הייתה הקומדיה "גברת מייזל המופלאה". בתואר השחקן והשחקנית הטובים ביותר זכו מת'יו ריס מ"האמריקאים" וקלייר פוי מ"הכתר", ומי שבכלל גנב את ההצגה היה זוכה שהחליט לנצל את הבמה כדי להציע נישואים

18.09.2018, 12:26 | ynet

"משחקי הכס" היא הזוכה הגדולה של טקס האמי ה-70, שנערך לפנות בוקר (יום ג') בלוס אנג'לס. סדרת הפנטזיה של HBO גברה בטקס פרסי הטלוויזיה האמריקני על "סיפורה של שפחה", "האמריקאים", "ווסטוורלד" "דברים מוזרים", "החיים עצמם" ו"הכתר" והוכתרה לדרמה הטובה ביותר, אך למרות 22 המועמדויות שלה - הפסידה במרבית הקטגוריות האחרות. הסדרה, שהתמודדה עם העונה ששודרה בשנה שעברה, זכתה בפרס החשוב של הערב בפעם השלישית מאז שעלתה לשידור.

"התוכנית לא הייתה להתקיים בלי השיגעון של ג'ורג'", אמרו היוצרים דיוויד בניוף ודן וייס על הסופר ג'ורג' מרטין, שכתב את סדרת הספרים עליה מבוססת הסדרה ועמד איתם על הבמה בעת קבלת הפרס. הם הודו גם לצוות השחקנים שלהם - שסיים כבר את הצילומים לקראת העונה האחרונה.  

קלייר פוי, "הכתר". השחקנית הטובה ביותר, צילום: EPA קלייר פוי, "הכתר". השחקנית הטובה ביותר | צילום: EPA קלייר פוי, "הכתר". השחקנית הטובה ביותר, צילום: EPA

בתואר השחקן הטוב ביותר זכה מת'יו ריס מ"האמריקאים", שהסתיימה השנה. הוא גבר על סטרלינג קיי בראון ומילו ונטימיליה מ"החיים עצמם", אד האריס וג'פרי רייט מ"ווסטוורלד" וג'ייסון בייטמן מ"אוזרק". בקטגוריית השחקנית הראשית זכתה קלייר פוי, שגילמה את המלכה אליזבת בסדרה "הכתר" והביסה את הזוכה של השנה שעברה אליזבת מוס מ"סיפורה של שפחה" וגם את סנדרה או מ"להרוג את איב", טטיאנה מסלני מ"אורפן בלאק", קרי ראסל מ"האמריקאים" ואוון רייצ'ל ווד מ"ווסטוורלד".  

משחקי הכס. סדרת הדרמה הטובה ביותר, צילום: רויטרס משחקי הכס. סדרת הדרמה הטובה ביותר | צילום: רויטרס משחקי הכס. סדרת הדרמה הטובה ביותר, צילום: רויטרס

לקומדיה הטובה ביותר נבחרה "גברת מייזל המופלאה", שזכתה במהלך הערב לפרסים רבים נוספים והביסה את "אטלנטה", "בארי", "שחור כזה", "תרגיע", GLOW, "קימי שמידט" ו"עמק הסיליקון". למיני סדרה הטובה ביותר נבחרה "הרצח של ורסצ'ה" של ריאן מרפי, שזכתה גם היא בפרסים נחשבים נוספים.

רוזאן, בטי ווייט והצעת נישואים

הערב נפתח בשיר שבו שחקנים כמו קריסטן בל, קייט מקינון, סטרלינג קיי בראון, אנדי סמברג ואחרים צחקו על הדגש על "גיוון" ועל שילוב של שחקנים ממוצאים ומגדרים שונים שמאפיין את הוליווד בשנים האחרונות. "פתרנו את זה!", שרו והצביעו על סנדרה או, השחקנית האסייתית הראשונה שהייתה מועמדת בקטגוריית השחקנית הראשית, "קודם לא היו בכלל - ועכשיו יש אחת! פתרנו את זה".

מת מת'יו ריס, "האמריקאים". השחקנים הטוב ביותר | צילום: EPA מת

לאחר מכן עלו לבמה מנחי הערב מייקל צ'ה וקולין ג'וסט ("סאטרדיי נייט לייב"), שדיברו על הטקס שנערך לראשונה ב-1949 תוך כדי עקיצה קלה לממשל - "אז כולם חשבו שהנאצים רעים", וגם הזכירו את פרשת רוזאן, שפוטרה מהסדרה שלה בעקבות ציוץ גזעני וחשפה אתמול כי דמותה מתה בסדרת ההמשך בשל מנת יתר של משככי כאבים. "שמעתי שהיא רוצה לעבור לישראל. כמה מסובכים החיים שלך אם את רוצה לעבור למזרח התיכון כדי למצוא שלווה?", אמרו.

במהלך הטקס הוכרזו אט אט הזוכים, ובין נאום תודות לקטעי מעבר משעשעים יותר או פחות היו גם כמה רגעים מרגשים. לאחר שהמנחים דיברו על כך שהאמי נערך כבר 70 שנה, הם העלו לבמה את השחקנית הוותיקה בטי ווייט, שבגיל 96 זכתה לתשואות מהקהל והודתה לו בחזרה: "זה מדהים שבמשך קריירה ארוכה כל כך עדיין סובלים אותך!", אמרה.   

רגע מרגש נוסף היה שייך דווקא לזוכה לא מוכר לציבור. גלן ווייס, שזכה בקטגוריית הבימוי של תוכנית ספיישל על טקס האוסקר, ניצל את הבמה בשביל הצעת נישואים. הוא סיפר כי אמו הלכה לעולמה וכי היא אהבה את החברה שלו. "את יודעת למה אני לא אוהב לקרוא לך 'החברה שלי'? כי אני רוצה לקרוא לך אשתי", אמר לבת הזוג הנדהמת שישבה בקהל, ולאחר מכן העניק לה את הטבעת של אמו.

כמו בכל שנה – הוקדש גם סרטון לזכרם של אמנים, יוצרים ואנשי תעשייה שהלכו לעולמם השנה, בהם השף אנתוני בורדין, ג'ון מהוני, שרלוט ריי, ברט ריינולדס ואריתה פרנקלין.

הקטגוריה הראשונה שהוכרזה בטקס הייתה שחקני המשנה בקומדיה, שבה זכו הנרי ווינקלר מ"בארי" ואלכס בורשטיין מ"גברת מייזל המופלאה". בהמשך נבחר ביל היידר לשחקן הראשי הטוב ביותר בקומדיה על תפקידו כרוצח שכיר שמבקש להפוך לשחקן ב"בארי", ורייצ'ל ברוסנהן נבחרה לשחקנית הקומית על תפקידה ב"גברת מייזל המופלאה". בתואר השחקנית הטובה ביותר במיני סדרה זכתה רג'ינה קינג על תפקידה ב-Seven Seconds, ובתואר השחקן הטוב ביותר זכה דרן קריס על "הרצח של ורסצ'ה".

לשחקן המשנה הטוב ביותר נבחר פיטר דינקלג', שמגלם את טיריון לאניסטר ב"משחקי הכס". הוא הודה ליוצרים שבגללם "אני לא יכול ללכת יותר ברחוב", וגם למי שהתחרה בו בקטגוריה ומגלם את דמותו של אחיו ג'יימי בסדרה: "תודה לאחי מאמא אחרת - ניקולאי קוסטר-וולדאו". בקטגוריה הנשית זכתה טנדי ניוטון על תפקידה ב"ווסטוורלד". "אני אפילו לא מאמינה באלוהים, אבל הלילה אני מתכוונת להודות לה", אמרה.

לתוכנית הריאליטי הטובה ביותר נבחרה "המירוץ לדראג של רופול", שמשודרת כבר עשר עונות והפכה לתופעה עולמית. אחרי הכרזות נוספות בקטגוריות כמו בימוי, תסריט ותוכניות בידור הגיע הרגע של ההכרזות החשובות של הערב - וכאמור "משחקי הכס", "גברת מייזל המופלאה" ו"הרצח של ורסצ'ה" נבחרו לסדרות הטובות ביותר עם סיומו.

רשימת הזוכים המלאה:

דרמה: "משחקי הכס"

קומדיה: "גברת מייזל המופלאה"

מיני סדרה: "הרצח של ורסצ'ה"

שחקן ראשי בדרמה: מתיו ריס, "האמריקנים"

שחקנית ראשית בדרמה: קלייר פוי, "הכתר"

שחקן משנה בדרמה: פיטר דינקלג', "משחקי הכס"

שחקנית משנה בדרמה: טנדי ניוטון, "ווסטוורלד"

תסריט בדרמה: "האמריקנים"

בימוי בסדרת דרמה: "הכתר"

שחקן ראשי בקומדיה: ביל היידר, "בארי"

שחקנית ראשית בקומדיה: רייצ'ל ברוסנהן, "גברת מייזל המופלאה"

שחקן משנה בקומדיה: הנרי ווינקלר, "בארי"

שחקנית משנה בקומדיה: אלכס בורשטיין, "גברת מייזל המופלאה"

תסריט בקומדיה: "גברת מייזל המופלאה"

בימוי בקומדיה: "גברת מייזל המופלאה"

שחקן במיני סדרה: דרן קריס, "הרצח של ורסצ'ה"

שחקנית במיני סדרה: רג'ינה קינג, Seven Seconds

שחקן משנה במיני סדרה או סרט טלוויזיה: ג'ף דניאלס, Godless

שחקנית משנה במיני סדרה או סרט טלוויזיה: מריט וויבר, Godless

תסריט במיני סדרה: "מראה שחורה"

בימוי במיני סדרה: "הרצח של ורסצ'ה"

תוכנית ריאליטי: "המירוץ לדראג של רו פול"

תוכנית בידור: "סאטרדיי נייט לייב"

תוכנית אירוח: ג'ון אוליבר

בימוי של ספיישל: גלן ווייס, האוסקר

תגיות