אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא התחייבתי להישאר במזור כמנכ"ל, אבל אני לא בורח לשום מקום ולא נעלם" צילום: צביקה טישלר

"לא התחייבתי להישאר במזור כמנכ"ל, אבל אני לא בורח לשום מקום ולא נעלם"

כך הגיב מנכ"ל מזור רובוטיקה, אורי הדומי, לעסקת הענק במסגרתה נמכרה החברה למדטרוניק תמורת 1.6 מיליארד דולר. לדבריו, עובדי החברה יישארו בתפקידם וייהנו מהאקזיט: "קיבלנו אישור להמשיך בכל תהליכי גיוס כוח האדם, העובדים ייהנו מהעמל שלהם במשך כל השנים". ולאן פניו עכשיו? "יש משהו שהבטחתי לעצמי - לקחת כמה חודשים לנוח, ואחרי זה הכל פתוח"

21.09.2018, 12:44 | דרור רייך

עסקת ענק מדטרוניק רוכשת את מזור רובוטיקה הישראלית תמורת 1.6 מיליארד דולר ענקית המכשור הרפואי האמריקאית, שמחזיקה ב-12% ממזור, משלימה תמורת סכום ענק את רכישת מלוא הבעלות בחברה הישראלית, המפתחת מערכות הנחייה רובוטיות לניתוחי עמוד שדרה ומוח. העסקה נעשית לפי פרמיה של 11% על מחיר הנעילה של מניית מזור במסחר בניו יורק אתמול גולן חזני, 15 תגובותלכתבה המלאה

בדרך למשרדי חברת מזור בקיסריה, תפסנו את מנכ"ל מזור ב-16 השנים האחרונות, אורי הדומי, לשיחה לאחר הדיווח על מכירתה של מזור רובוטיקה למדטרוניק תמורת כ-1.6 מיליארד דולר. מדובר על עסקה מלאה במזומן, שבה מדטרוניק רוכשת את כל המניות והאופציות שיש לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

"לא התחייבתי למדטרוניק להישאר מנכ"ל מזור , רק הבטחתי שאני לא בורח לשום מקום, ולא נעלם", אומר הדומי. "אני גם רוצה לוודא שהעסקה תיסגר, אבל יש משהו שהבטחתי לעצמי – לקחת כמה חודשים לנוח ואחרי זה הכול פתוח.

"יש בי המון גאווה ושמחה משום שהחזון שלי היה להקים תעשייה רפואית בארץ, ואנחנו עשינו את זה עכשיו בגדול", ממשיך הדומי. "זה לא עסקה שבה מוציאים טכנולוגיה ומוכרים אותה, זה עסקה שבה מדטרוניק רואה בנו מנוע צמיחה ומוקד להשקעה, והם מתכוונים להגדיל ולהעצים את הפעילות בישראל ".

איך זה בא לידי ביטוי?

"אנחנו קיבלנו אישור להמשיך בכל תהליכי גיוס כוח האדם, המשך תוכניות העבודה, וזה תחושה סיפוק של אנשים שעבדו במשך הרבה שנים, הקימו חברה, שזוכה להכרה מהחברה הכי גדולה בעולם בתחום - אי אפשר לבקש יותר מזה".

"גם ג'ף מרתה (Geoff Martha), מספר 2 במדטרוניק, שאחראי על תחום עמוד שידרה, מוח, כאב, ואגן, אמר שהם מתכוונים להמשיך ולפתח את מזור. "לא מדובר רק במילים יפות, כי אחרת הם היו אומרים לי 'תעצרו גיוסיים' ו'בואו נחשוב', אני מכיר את זה, פה אמרו לי אורי אל תעצור כלום, תרחיב את המשרדים איפה שצריך, תעשה כל מה שתכננתם – אל תעצור כלום".

האם העובדים ייהנו מהאקזיט?

"דאגתי לכל העובדים, מהראשון ועד האחרון, מהכי צעיר להכי וותיק, אני והדירקטוריון אישרנו מענקים לעובדים, האצה של כל האופציות של העובדים, שהעובדים ייהנו מהעמל שלהם וההשקעה במשך כל השנים. העובדים ייצאו עם ברכה בעמלם ויהיו מאוד מרוצים. אני גם מוריד את הכובע בפני הדירקטריון שגיבה את ההנהלה לאורך השנים בשיקול דעת ניהולי וארגוני, על איך מביעים תודה, איך מכירים בערכה ואיך מתמרצים אנשים להמשיך ולתרום במאמץ".

מה לגבי שיחת משקיעים?

"אין לנו שיחת משקיעים, אני בדרך למשרד להיפגש עם העובדים, אני אהיה בשבוע הבא בלוס אנג'לס בכנס השנתי של (NASS 2018 (North American Spine Society , שם אנחנו ניפגש עם כל האנליסטים. בגלל עומס עבודה אנחנו עובדים בשישי וערבי חג, וממילא יש הרבה עובדים כעת בקיסריה, יצאתי מהמשרד בשלוש וחצי בבוקר, ואני חוזר עכשיו להיות איתם. תהיה אסיפת בעלי מניות רגילה בשבוע הבא, אבל יהיו עוד מספר אסיפות בעתיד הקרוב, לאשר את העסקה וכל מיני דברים שקשורים אליה, ולפי חוק נזמן את בעלי המניות לאשר את העסקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות