אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינוי קבאנו: ההצבעה בסנאט תידחה בשבוע בשל חקירת FBI צילום: איי אף פי

מינוי קבאנו: ההצבעה בסנאט תידחה בשבוע בשל חקירת FBI

אתמול אישרה ועדת השיפוט של הסנאט את מינויו של מועמד טראמפ לעליון, אך ההצבעה הבאה בסנאט תידחה בשבוע בשל חקירת הבולשת

29.09.2018, 10:19 | שירות כלכליסט

ועדת השיפוט של הסנאט אישרה אתמול את מינויו של ברט קבאנו לבית המשפט הגבוה בארצות הברית, אך ההצבעה הבאה בסנאט נדחתה בשל ההחלטה לפתוח בחקירת FBI סביב ההאשמות על תקיפה מינית שהועלו נגדו.

קראו עוד בכלכליסט

מאחורי המהלך עומד הסנטור הרפובליקני ג'ף פלייק, שבתחילה הכריז על תמיכתו במועמד אך בסופו של דבר ולאחר שיחות קדחתניות מאחורי הקלעים דרש להמתין שבוע לחקירת הבולשת סביב ההאשמות נגד השופט. "אני חושב שזה רק הולם לדחות את ההצבעה בעד שבוע, אך לא ביותר מכך כדי לאפשר ל-FBI לפצוח בחקירה שמוגבלת מראש בזמן ובהיקף שלה", מסר פלייק לחברי הוועדה.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, שעומד מאחורי המינוי של קאבנו השמרני, הורה אף הוא ל-FBI לערוך חקירה "משלימה" סביב ההאשמות. "הוריתי ל-FBI לערוך חקירה משלימה לבדיקת הרקע כדי לעדכן את התיק האישי של השופט קבאנו", מסר טראמפ בהצהרה. "כפי שביקש הסנאט, העדכון הזה יוגבל בהיקף שלו ויושלם בתוך פחות משבוע אחד".

ברט קבאנו, צילום: איי אף פי ברט קבאנו | צילום: איי אף פי ברט קבאנו, צילום: איי אף פי

פירוש הדבר כי המינוי של קבאנו יעלה כמתוכנן להצבעה בסנאט, אך ההצבעה הזו תידחה עד שבוע הבא.

קבאנו מסר בתגובה כי ימשיך "לשתף פעולה" עם ה-FBI. "לאורך כל התהליך הזה ה-FBI ראיין אותי, השתתפתי בכמה שיחות רקע ישירות עם הסנאט ואתמול עניתי על שאלות תחת שבועה ששאלו הסנטורים", הוסיף. "עשיתי כל מה שביקשו ואמשיף לשתף פעולה".

גם עורכת דינה של המתלוננת, ד"ר כריסטין בלייזי פורד בירכה על ההתקדמות: "חקירה מקיפה היא מהותית לחשיפת כל העובדות הרלוונטיות. אנחנו מברכות על הצעד הזה ומעיכה את המאמצים של הסנטורים שתמכו בחקירה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות