אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממה מפחדים המנהלים המיוחדים של פא"י? צילומים: עמית שעל, אוראל כהן

ממה מפחדים המנהלים המיוחדים של פא"י?

שאול קוטלר ובניהו לאבל מבקשים מבית המשפט אישור לרכוש פוליסה שתגן עליהם מפני רשלנות מקצועית

07.10.2018, 08:51 | ענת רואה

עורכי הדין שאול קוטלר ובניהו לאבל, שמונו למנהלים המיוחדים של אגודת פועלי ישראל (פא"י), מבקשים מבית המשפט המחוזי מרכז לאשר להם לרכוש פוליסת ביטוח אחריות מקצועית שתעניק להם אישית הגנה מתביעות רשלנות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה שהגישו, עלות הפוליסה 22 אלף דולר לשנה, וגבול הכיסוי יהיה מיליון דולר. לדבריהם, כמה חברות ביטוח סירבו לבטח אותם, אך לבסוף הם הצליחו להשיג חברה שהסכימה לעשות זאת. לטענתם, הכרחי שיהיו מבוטחים לאור היקף הפעילות האדיר שבו הם עוסקים, לרבות פרויקט בנייה פעיל בהיקף 100 מיליון שקל.

מימין: שאול קוטלר ובניהו לאבל, צילומים: עמית שעל, אוראל כהן מימין: שאול קוטלר ובניהו לאבל | צילומים: עמית שעל, אוראל כהן מימין: שאול קוטלר ובניהו לאבל, צילומים: עמית שעל, אוראל כהן

מדובר במהלך חריג ביותר שאינו מוכר מתיקים אחרים. בתיקי חדלות פירעון המנהלים המיוחדים ממילא אמורים לקבל אישור לכל פעולה משמעותית שלהם מבית המשפט, וכך הם לכאורה מוגנים מתביעות ומגלגלים את האחריות לבית המשפט. במועד המינוי נהוג שבעלי תפקיד חותמים על כתב התחייבות למלא את תפקידם כראוי וכדין. בנוסף לעורכי דין יש פוליסות מקצועיות אישיות שאמורות להגן עליהם מתביעות. בבקשת קוטלר ולאבל נכתב שהפוליסה תחול רטרואקטיבית מיום מינוים לתפקיד.

בבקשה שהוגשה לפני כמה ימים לשופטת עירית וינברג נוטוביץ נטען שקוטלר ולאבל הפרו את הדין בכך שפיטרו למעשה את העובדים של פא"י ללא שימוע ותוך פגיעה בזכויותיהם. אדם בשם שרגא נוי טוען כי הועסק באגודה 31 שנה ופוטר כלאחר יד וללא כל נימוק. מדבריו עולה כי יום למחרת מינוים של השניים התייצב נציג שלהם באגודה והחתים את כל העובדים שקיבלו מכתב תקיף, ובו נמסר לעובדים שכל סמכויותיהם הופקעו ו"נאסר עליכם לבצע כל פעולה בשם החברה". לטענת העובד, חודש מאוחר יותר נטען בפניו כי זה למעשה היה מכתב פיטורים, ולכן לא יקבל את שכר חודש אוגוסט, אף שעבד כרגיל. ככל הידוע, גם מזכ"ל האגודה פוטר על ידי השניים לאלתר וללא שנערך לו שימוע. לא ברור אם יש קשר בין טענות העובד בהקשר זה לבין רכישת הפוליסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה