אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת השוחד במשרד התחבורה: ערן ואיתמר סלע שוחררו ל-7 ימי מעצר בית צילום: אבישג שאר ישוב

פרשת השוחד במשרד התחבורה: ערן ואיתמר סלע שוחררו ל-7 ימי מעצר בית

שני אנשי העסקים מנהריה חשודים כי כיסו חובות פרטיים של בכיר במשרד התחבורה, בתמורה לקידום זכייתה של חברת האוטובוסים אפיקים שבבעלות אביהם. הם מכחישים את החשדות נגדם. בתוך כך מעצרו של הבכיר במשרד התחבורה, הוארך היום שוב בשבעה ימים - עד יום ראשון

08.10.2018, 11:24 | תומר גנון

ערן ואיתמר סלע, אנשי עסקים מנהריה הפועלים בתחום התחבורה והנדל"ן שנעצרו בשבוע שעבר בחשד למתן שוחד לבכיר במשרד התחבורה, שוחררו היום (ב') למעצר בית של 7 ימים. זאת בעקבות הסכמות שאליהן הגיעה המשטרה עם סנגוריהם של השניים, עוה"ד ליאור אפשטיין ווליד כבוב. במסגרת תנאי השחרור אסר שופט בית משפט השלום בראשל"צ, גיא אבנון, על האחים סלע לצאת מישראל למשך 180 יום, וכן ליצור קשר עם המעורבים בחקירה לרבות בעלי חברות ההסעות השונים בעניניים הקשורים לחקירה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד בפרשה שחוקרת היחידה הארצית למאבק בשפיעה הכלכלית (היאל"כ) במשטרה, בני משפחת סלע כיסו חובות פרטיים של בכיר במשרד התחבורה למעצב פנים ולקבלן תקשורת, וזאת בתמורה לקידום זכייתה של חברת האוטובוסים אפיקים שבבעלות המשפחה במכרזים לקווים רווחים. השניים מכחישים את החשדות נגדם.

איתמר סלע , צילום: אבישג שאר ישוב איתמר סלע | צילום: אבישג שאר ישוב איתמר סלע , צילום: אבישג שאר ישוב

בתוך כך מעצרו של הבכיר במשרד התחבורה שנעצר בשבוע שעבר, הוארך היום שוב בשבעה ימים - עד יום ראשון. השופט דחה שוב את בקשתו לאיסור פרסום שמו, אולם עיכב את ביצוע ההחלטה עד מחר בבוקר.  בעקבות התפתחות בחקירה, נעצר אתמול איש עסקים נוסף שמשפחתו פועלת בתחום התחבורה, סעיד עפיפי מנצרת, ומעצרו הוארך עד יום רביעי.

מטעמם של עוה"ד אפשטיין וכבוב המייצגים את ערן ואיתמר סלע, בהתאמה, נמסר: "בתום ימי המעצר שקבע השופט, ולאחר שהיחידה החוקרת ביצעה פעולות חקירה שהצביעו על תמיכה בגרסתם, לא לפני שאב המשפחה לא נעצר והאם שוחררה על דעת היחידה לפני תום מעצרה,שוחררו גם הבנים בהסכמה. בין מעצר למעשה עבירה אין קשר ישיר, המעצר בשיטתנו הכרחי ומכאיב במקרה זה בחרה היחידה החוקרת לאזן ככול הניתן בין חובת המעצר והפגיעה בחירות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות