אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גובש מסמך עקרונות לרפורמה בנמל חיפה: חתימה רשמית בתחילת 2019, מספר העובדים יתקזז בכ-30% צילום: זהר שחר

גובש מסמך עקרונות לרפורמה בנמל חיפה: חתימה רשמית בתחילת 2019, מספר העובדים יתקזז בכ-30%

המדינה תעניק חסינות מפיטורי התייעלות של 10 שנים לעובדי דור ב', זאת מרגע החתימה על הרפורמה. מספר הפורשים צפוי להגיע לעד 200 איש, אליהם יצורפו אנשי מחלקת הים (נתבים) שכוללים עוד 100 איש. עלות פרישת כל עובד מרצון, לרבות גישור כספי עד לפנסיה, תנוע סביב כ-2.5 מיליון שקל

08.10.2018, 14:48 | ליאור גוטמן
בפגישה שהתקיימה היום (ב) בנמל חיפה הגיעו הצדדים לכדי גיבוש טיוטת רפורמה רשמית. הפגישה כללה את יו״ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, מנכ״לית משרד התחבורה קרן טרנר, בכירי משרד האוצר ורשות החברות, כמו גם יו״ר דירקטוריון אשל ארמוני והנהלת נמל חיפה וועדי העובדים.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם בכלכליסט אחת המחלוקות האחרונות הייתה שאלת הערבות לרכש ציוד של הנמל, כזה שיאפשר לו להתמודד עם הפתיחה המיועדת של הנמל הפרטי בעוד כשנתיים וחצי שיופעל ל-25 שנה על ידי חברת SIPG הממשלתית הסינית. ראשי ההסתדרות אמרו שהם אינם צד לערבות על רכש ציוד אבל הם כן צד לשמירת תנאי העבודה בנמל, ולכן נקבע שהמשקיע האסטרטגי שאמור להגיע לשם ירכוש את הציוד וישאיר את הכף "על הרציפים", כאשר אם לא ימצא משקיע שהממשלה תתן פתרון גם תחת אפשרות של גיוס חוב.

נמל חיפה, צילום: זהר שחר נמל חיפה | צילום: זהר שחר נמל חיפה, צילום: זהר שחר

בנמל מסבירים שההסכמים הקיבוציים המפורטים ייחתמו עד אמצע פברואר 2019, כאשר אם עד אז לא יסגרו כל הפרטים כל צד יהיה רשאי לסגת מהם. ״מדובר בהישג חשוב ומשמעותי שהושג בזכות הרתמות של כל הגורמים שעבדו קשה מאוד על פרטי ההסכם. מצבו של הנמל לא רע ונחסוך הרבה כסף מתוכניות הפרישה. אם את זה לא נצליח נכנס אולי לבעיה. התנאים סוכמו עקרונית ועד סוף 2018 נוכל לדעת אם יש לנו את המכסה הנדרשת״, סיכם.

מבחינת המדינה היא מעניקה חסינות מפיטורי התייעלות של 10 שנים לעובדי דור ב', זאת מרגע החתימה על הרפורמה. מספר הפורשים צפוי להגיע לעד 200 איש מאנשי הנמל (מתוך 1,000), אליהם יצורפו אנשי מחלקת הים (נתבים) שכוללים עוד 100 איש. עלות פרישת כל עובד מרצון, לרבות גישור כספי עד לפנסיה, תנוע סביב כ-2.5 מיליון שקל. הפרישה תחל ב-2024 כאשר המימון שלה יגיע מקופת הנמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות