אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: סירס תסגור 150 חנויות במסגרת הליך פשיטת הרגל צילום: גטי

דיווח: סירס תסגור 150 חנויות במסגרת הליך פשיטת הרגל

לפי רויטרס, הקמעונאית האמריקאית שמפעילה כיום כ-700 חנויות ומעסיקה כ-90 אלף עובדים מתכננת להשאיר כ-300 חנויות פתוחות. עתידן של 250 החנויות הנותרות אינו וודאי

13.10.2018, 09:54 | שירות כלכליסט

חברת סירס אחזקות מתכננת לסגור עד 150 מחנויותיה ולהשאיר 300 אחרות פתוחות כחלק מתוכנית הבנייה מחדש במסגרת ההגנה שתקבל כפושטת רגל, כך לפי דיווח ברויטרס. בסך הכול מפעילה כיום סירס כ-700 חנויות ומעסיקה כ-90 אלף עובדים. במסגרת התוכנית, גורלן של 250 החנויות הנותרות אינו וודאי, והוא עשוי להיות תלוי במשא ומתן שמנהלת סירס עם בעלי הבית של הנכסים בהם הן פועלות.

קראו עוד בכלכליסט

הקמעונאית בת 125 השנים, שהייתה בעבר אחת הגדולות בארה"ב, מקווה למכור חנויות ונכסים אחרים, כולל את מותג מכשירי החשמל Kenmore ואת עסקי השירות לבית שלה במכירות פומביות שינוהלו ע"י בית המשפט בעודה תחת הגנה כפושטת רגל. אדי למפרט, בכיר בסירס שהוא גם בעל מניות הרוב והנושה הגדול ביותר שלה, שוקל כעת הגשת הצעות עבור נכסי החברה שיציבו רף תחתון להצעות אחרות שעשויות להגיע מצד מעוניינים אחרים.

חנות סגורה של סירס, צילום: גטי חנות סגורה של סירס | צילום: גטי חנות סגורה של סירס, צילום: גטי

סירס התקדמה אתמול במשא ומתן שלה עם הבנקים בנוגע למימון שישאיר אותה מעל פני המים במשך עונת החגים, בעודה נמצאת בדיונים בבית המשפט לפשיטות רגל, כאשר המלווים אמורים לספק כמה מאות מיליוני דולרים לחברה. סכום הלוואת פשיטת הרגל אינו צפוי לעלות בהרבה על 400 מיליון דולר, אם כי הוא יכול גם להיות נמוך מהסכום הזה.

היבט עיקרי שטרם נפתר בשיחותיה של סירס עם המלווים נוגע לקביעת אולטימטומים עבור סירס להגעה ליעדים עסקיים בעודה תחת הגנת פושטת רגל. סירס מקווה להשיג הגנה כפושטת רגל בניו יורק כבר מחר בלילה.

מניות סירס עלו אתמול ב-20%, או 41 סנט, מה שהעלה את שווי השוק של החברה ל-40 מיליון דולר. בשיא פעילותה בשנות ה-60 סירס מכרה מגוון רחב של מוצרים, החל בצעצועים, דרך חלקי חילוף לרכב, ועד בתים מוכנים בהזמנה, והייתה נוכחת כמעט בכל קניון גדול בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות