אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות תקלה ברכבת: המסע מנתב"ג לירושלים ארך 3 שעות צילום: רויטרס

בעקבות תקלה ברכבת: המסע מנתב"ג לירושלים ארך 3 שעות

רכבת ובה 150 נוסעים שיצאה בשעה 17:31, נתקעה במנהרה הקרובה לנמל התעופה. קטר חלופי נשלח למקום, התחבר לרכבת והחזיר את הנוסעים לנתב"ג. משם יצאו ברכבת חלופית לירושלים - שהגיעה ליעד הסופי בשעה 20:26

15.10.2018, 21:24 | ליאור גוטמן

רכבת מהירה? הנסיעה מנמל התעופה בן גוריון לירושלים הגיעה לסיומה רק לאחר שלוש שעות. הנוסעים שעלו על הרכבת בשעה 17:31 בנתב"ג לא האמינו שרק ב-20:26 יגיעו ליעדם בירושלים. הכול בגלל תקלה בקטר.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

מוקדם יותר בשעות הערב נמסר מרכבת ישראל כי "ברכבת שעשתה את דרכה מנתב"ג לתחנת ירושלים נבון נתגלתה תקלה בקטר, מעט אחרי תחנת נתב"ג, במנהרה מספר 3 בקו". קטר שבכוננות נשלח לחלץ את הרכבת שנתקעה והשיב את הנוסעים לנתב"ג. לטובת הנוסעים הועמדה רכבת אחרת, שיצאה בשעה 20:01 לירושלים.

מהרכבת נמסר שלאחר גילוי התקלה ניסה נהג הקטר להתגבר עליה ומשלא הצליח הוזנק קטר כונן בשעה 18:31, וחיבורו לרכבת לרכבת הושלם בשעה 18:51. הרכבת חזרה אחורה ונכנסה לתחנת נתב"ג בשעה 19:50, כאשר לרשות הנוסעים ברכבת, וכן נוסעים נוספים ששהו בתחנה, הועמדה רכבת מיוחדת, אשר יצאה לתחנת ירושלים נבון בשעה 20:01. בשעה 20:26 הגיעה הרכבת לתחנת ירושלים נבון. ברכבת נמסר שעם הגעת הרכבת החדשה לתחנה תסתיים תנועת הרכבות ותתחדש מחר לפי הלו"ז הרגיל.

עוד מוסרים ברכבת, שמתחקיר ראשוני עולה כי התקלה אירעה ברכיב הפנטוגרף - הרכיב שמוצב על גג הקטר ומחבר בין הקטר לקו המתח העילי המספק את החשמל לרכבת. עוד מחדדים שם ש"לא מדובר באירוע בטיחות כי אם באירוע תפעולי".

ברכבת נסעו כ-150 נוסעים וכחמישה אנשי צוות. לנוסעים נשלחו מסרונים אישיים המתארים את התקלה ומשמעותה, חולקו בקבוקי מים וחטיפים. "לתחנת נתב"ג הוזנקו אוטובוסים לטובת הנוסעים", עדכנו מוקדם יותר מרכבת ישראל.

   

רכבת ישראל בכניסה למנהרה בקו תל אביב ירושלים, צילום: רויטרס רכבת ישראל בכניסה למנהרה בקו תל אביב ירושלים | צילום: רויטרס רכבת ישראל בכניסה למנהרה בקו תל אביב ירושלים, צילום: רויטרס

 

 

גם אתמול היו שיבושים בקו שנחנך רק לאחרונה. אתמול בוטלו שתי רכבות מירושלים לנמל התעופה בן גוריון בשעות 07:00 ו-09:00. הביטולים גררו עוד ועוד שינויים ברכבות חופפות מהכיוון השני, קרי ביטול הרכבות של 07:30 ו-09:30.

העיכובים נמשכו לאורך כל שעות הבוקר, עד שברכבת החליטו לטפל בבעיית איתות על הקו - החלטה שהובילה לביטולן של לא פחות מ-18 רכבות (תשע לכל כיוון) בין השעות 15:00-11:00.

זו הייתה הפעם השנייה תוך שבוע שרכבת ישראל נאלצת לבטל חלק מהרכבות בקו החדש שנפתח רק לפני שלושה שבועות. ביום שלישי האחרון בוטלו רכבות רבות בשל פיצוץ צינור מים בצומת דניאל.

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח״כ איתן כבל, תתכנס ביום רביעי בשעה 8:00 בבוקר לדיון חירום בעניין כשלי קו הרכבת ירושלים-ת"א והורדת הקווים בפריפריה בעקבות פתיחת הקו. 

כבל: "בכל יום שעובר אנחנו מבינים שהרכבת לירושלים היא פארסת בחירות ולא יותר. נתניהו וכץ העדיפו תמונת יח"צ במדרגות הנעות על חשבון חיי אדם ובטיחותם של הנוסעים. הפרויקט הזה הוא אחד הכשלים הכי גדולים של השנים האחרונות. ועדת הכלכלה תכנס דיון חירום בנושא - גורמי המקצוע יהיו חייבים לתת תשובות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות