אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביטול המיזוג בין רשת לערוץ 10: השאלות והתשובות המרכזיות

ביטול המיזוג בין רשת לערוץ 10: השאלות והתשובות המרכזיות

איך נולד המיזוג? היכן נתקע ומה יעלה בגורלם של העובדים?

16.10.2018, 08:18 | יואב סטולר

איך נולד המיזוג בין רשת לערוץ 10?

פיצול ערוץ 2 הוביל את קשת, רשת וערוץ 10 להפסדים של עשרות מיליוני שקלים בשנה, בשל הצורך למלא שבוע שידורים מלא וחלוקה של אותה עוגת פרסום לשלושה שחקנים במקום שניים.

איפה נתקע המיזוג?

התשובה הרשמית היא התנגדותה של יו"ר הרשות השנייה למהלך, שמיוחסת לרוח המפקד הנושבת מראש הממשלה ודרכו משר התקשורת. עם זאת, ייתכן שגם ברשת איבדו עניין במיזוג בשלב מסוים.

על מה כבר הסכימו שני הערוצים?

הליכי המיזוג לא הגיעו לסיומם ועברו שלל שינויים בניסיון לצלוח את אישור הרשות השנייה, שהעלתה סוגיות משפטיות שהיו לדעתה בעייתיות בתוכנית. בכל מקרה, רשת היא שהיתה אמורה להוביל את הערוץ הממוזג וחדשות 10 היתה אמורה להיות הנכס המרכזי שיעבור לידיה, על רקע חולשת שידורי הערוץ שאינם קשורים בה.

על מה לא הגיעו שני הערוצים להסכמות?

עיקר החורים שנותרו בעסקה, שנכון לעכשיו לא צפויה לצאת לפועל, נוגעים לעובדים, להשלמת לוח השידורים בערוץ הממוזג, להשקעות הכספיות שנדרשו לחדשות 10 ולהמשך שידורי הרצועות מטעמה תחת קורת הגג החדשה.

מהי עמדת רשות ההגבלים בנושא?

החלטת רשות ההגבלים העסקיים התבססה באופן ניכר על הצהרת בעלי המניות בערוץ 10 כי אם המיזוג לא יתרחש - הערוץ ייסגר. אמינותו של בעל השליטה לן בלווטניק ואיכות הבחינה של הרשות יעמדו במבחן המציאות כעת, כשברשות השנייה לא אישרו את המהלך.

מהי עמדת הרשות השנייה בנושא?

ברשות השנייה ביקשו לדחות את ההחלטה, אך דחו את ההאשמות מצד רשת על טרפוד המיזוג וטוענים כי לא מוכנים להפקיר החלטה כה חשובה למכבש הלחצים הדורש הכרעה בן רגע. עם זאת, התנהלות הדיון בסוגייה כשהיו"ר לא הסתירה ולו לרגע את עמדתה האישית בנושא היתה ועודנה ראויה לבחינה.

כמה עובדים יש בשני הערוצים ומה יעלה בגורלם?

בערוץ 10 הועסקו כ־100 איש, וחלק ניכר מהם כבר עזבו את עבודתם. כעת אלו שנותרו וכ־350 עובדי חברת החדשות שרויים באי־ודאות עמוקה. ברשת, כנהוג בשוק הטלוויזיה, בחלק גדול מההפקות משתמשים בחברות חיצוניות, וכ־300 העובדים הישירים שלה עשויים לחוש הקלה מביטול המיזוג.

תגיות