אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מורגן סטלי: התיקון בשוק המניות רק יחמיר צילום: שאטרסטוק

מורגן סטלי: התיקון בשוק המניות רק יחמיר

שוק המניות האמריקאי עוד לא התאושש מהירידות החדות בשבוע שעבר, וכעת חוזה האסטרטג מייק ווילסון חולשה גם בצמיחה ובמניות הטכנולוגיה - שהיו האחרונות שהחזיקו מעמד; "המצב הולך להיות מתעתע בשבועיים הקרובים"

16.10.2018, 12:13 | שירות כלכליסט

מכירת החיסול בשוק המניות עומדת רק להחמיר. כך חוזה מייק ווילסון, אסטרטג מניות אמריקאיות ראשי במורגן סטנלי. בסקירה שפרסם אתמול ללקוחות, צפה ווילסון חולשה גם בצמיחה ובמניות הטכנולוגיה, שהיו האחרונות שהחזיקו מעמד עד השבוע שעבר.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו ממשיכים להאמין שאנחנו נמצאים בעיצומו של שוק דובי מתגלגל בכל הנכסים הגלובליים בעלי הסיכון, עקב ירידה בנזילות ושיאים בצמיחה", כך ציין ווילסון. "במוקדם או במאוחר הדוב יחזור להשתולל".

מורגן סטנלי: "התיקון בשוק מתקרב - והוא יהיה גדול במיוחד" בנק ההשקעות הזהיר את המשקיעים מרמת הסיכון הגבוהה בשוק: "ההשפעה השלילית של התיקון יכולה להיות גדולה במיוחד אם הוא יתמקד במניות הטכנולוגיה והמותרות - כפי שאנו צופים שיקרה". שירות כלכליסט, 49 תגובותלכתבה המלאה

אתמול לא הצליחו המניות האמריקאיות להתאושש מהנפילה של שבוע שעבר. מדד דאו ג'ונס נחלש ב-0.4%, מדד S&P 500 איבד מערכו 0.6% ומדד נאסד"ק ירד ב-0.9%.
 

בשבוע שעבר רשמו המדדים המובילים בניו יורק את הירידות השבועיות החדות ביותר מאז חודש מרץ, בעקבות חששות לגבי שיעורי הריבית העולים במהירות והאטה כלכלית גלובלית אפשרית. 
                           

בורסת ניו יורק, צילומים: איי אף פי בורסת ניו יורק | צילומים: איי אף פי בורסת ניו יורק, צילומים: איי אף פי

              

ווילסון אמר בשבוע שעבר ששיעורי הריבית המאמירים מהווים את קו פרשת המים עבור השוק הדובי המתגלגל, באופן שממנו והלאה הם יחלו לפגוע בארה"ב ו"לנטרל את המקומות האחרונים שטרם נכנעו למגמה המתגבשת".

עליית הריבית נובעת בעיקרה מהבנק המרכזי של ארה"ב, הפדרל ריזרב, בנוסף לבנק המרכזי האירופי שמצמצם את תוכנית ההקלה הכמותית שלו, כך כתב ווילסון אתמול.

בנוסף, חוזה ווילסון שנושא הנזילות הגלובלית "עומד להחמיר" לקראת סוף השנה. עם זאת הוא ציין כי לדעתו מדובר ב"שלב הסופי" של השוק הדובי, וחוזה עוד ירידה של כ-10% בצמיחה בארה"ב ובמניות של חברות קטנות, ואולי אף של 15% במקרים מסוימים. הוא אמר שלדעתו מדד S&P 500 עשוי עוד לרדת בכ-5% או אפילו 9%, "אם המצב יהפוך לקשה במיוחד".
 

הכלכלן סיכם ואמר כי "עדיין יש שמות שכדאי להשקיע בהם. השנה נוצר כבר נזק רב והזדמנויות נוצרו, אבל המצב הולך להיות מתעתע בשבועיים הקרובים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות