אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסנשיאל, יצרנית המובייל של אנדי רובין, פיטרה 30% מעובדיה צילום: איי פי

אסנשיאל, יצרנית המובייל של אנדי רובין, פיטרה 30% מעובדיה

החברה של ממציא האנדרואיד פיטרה עובדים ממחלקות החומרה, השיווק והמכירות, ככל הנראה בעקבות הצורך במיקוד מחדש של קו המוצרים שלה. סמארטפון ה-PH1 שלה כשל בשווקים, ועתה מנסה רובין לקדם פיתוח מכשיר בעל ממשק שנשען ברובו על הפעלה קולית

18.10.2018, 09:39 | עומר כביר
יצרנית הסמארטפונים אסנשיאל (Essential) פיטרה כ-30% מכוח העבודה שלה. מקורות בעלי ידע בנושא מסרו לסוכנות בלומברג שהחברה של מייסד אנדרואיד, אנדי רובין, פיטרה עובדים ממחלקות החומרה, השיווק והמכירות שלה. לפי אתרה, מעסיקה אסנשיאל 120 איש.  

קראו עוד בכלכליסט

הקיצוצים בוצעו כמה חודשים אחר שהחברה ביטלה תוכניות לפיתוח גרסת המשך לסמארטפון שלה והשהתה את הפיתוח של מכשיר חכם לבית שיתחרה במכשירים דומים מתוצרת אמזון וגוגל. בימים אלו מתמקדת החברה בפיתוח סמארטפון חדש שילמד לחקות את המשתמש להגיב אוטומטית להודעות שקיבל.

אנדי רובין, צילום: איי פי אנדי רובין | צילום: איי פי אנדי רובין, צילום: איי פי

ה-PH1, סמראטפון הפרימיום המקורי של אסנשיאל, שבפיתוחו הושקעו 100 מיליון דולר, הושק באוגוסט 2017 אחרי תקופה של עיכובים, פרישות בכירים ותהיות בדבר יכולתו של רובין להביא בשורה לשוק הטלפונים הצפוף. המכשיר, שכלל מסך קצה-אל-קצה, מעטפת קרמיקה והתבסס על אנדרואיד, עלה 699 דולר - סכום שהרתיע צרכנים רבים; החברה מכרה רק 20 אלף יחידות לפני שחתכה את המחיר ב-200 דולר באוקטובר שעבר.

מהחברה נמסר בתגובה לבלומברג: "זו היתה החלטה קשה. אנחנו מצטערים על ההשפעה על עמיתינו שעוזבים את החברה ועושים כל שביכולתנו כדי לסייע בהמשך הקריירה שלהם. אנחנו בטוחים שמיקוד המוצרים המחודש שלנו יסייע לספק מוצר צרכני משנה-משחק באמת".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות