אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר ברשות המסים: "אנו שוקלים תמריצים שיעודדו קבלנים למכור דירות" צילום: פוטו מרסלו אילת

בכיר ברשות המסים: "אנו שוקלים תמריצים שיעודדו קבלנים למכור דירות"

לדברי שי אהרונוביץ', בישראל יש אלפי דירות שבנייתן הסתיימה אך הקבלנים לא מוכרים אותן כי הם לא רוצים להוריד מחירים; עוד אמר כי רשות המסים תבחן את אמינות הדיווחים של הקבלנים לרשות המסים

18.10.2018, 13:21 | דותן לוי

"בישראל יש אלפי דירות שלא נמכרות ואנחנו שוקלים תמריצים כדי לאלץ את הקבלנים למכור אותן", כך אמר היום שי אהרונוביץ׳, סמנכ״ל בכיר מיסוי מקרקעין, רשות המיסים בישראל בכנס של ארגון קבלני ת"א-יפו בת ים שהתקיים באילת. לפי אהרונוביץ', ברשות מצאו כי יש אתרי בנייה שבהם עשרות דירות לא מכורות והקבלנים שומרים אותן ולא מוכרים.

קראו עוד בכלכליסט

"הקבלנים לא רוצים להוריד במחיר. מדובר באלפי ירידות ברחבי הארץ. אנחנו בוחנים את זה ואם אין קונים כנראה שצריך להוריד את המחיר". בעקבות קריאות של קבלנים מהקהל אמר אהרונוביץ', "נעשה את זה בצורה חוקית על ידי תקנות וחקיקה. כלי המיסוי הוא אחד השימוש שהממשלה עושה בו שימוש גם כדי להוריד את המחיר. מס הרכישה למשל עשה את שלו בריסון המחירים ובהורדת היקף המשקיעים".

 

שי אהרונוביץ שי אהרונוביץ' סמנכ"ל רשות המסים | צילום: פוטו מרסלו אילת שי אהרונוביץ

אהרונוביץ' פירט לגבי מהלכים נוספים שרשות המסים מתכוונת לנקוט בהם בענף הנדל"ן, כך למשל הוא אמר, כי ייפסק השימוש במזומן ברכישת דירות וכל רוכש דירה יידרש להצהיר מהם המקורות הכספיים שלו. "זו פעולה שיזמנו כחלק מהמלחמה בהון השחור", אמר.

לגבי התחדשות עירונית אמר אהרונוביץ' כי, "עברה חקיקה לנושא של דיירים קשישים בפינוי בינוי. דייר שגילו מעל 70 יכול למכור את הדירה ליזם ולקבל כסף או דירה בפרויקט אחר של היזם. אנחנו בוחנים פעולות נוספות בנושא של התחדשות עירונית, כיצד ניתן להקל, זה לא פשוט, הגענו למסקנה כי אין לאן ללכת מעבר לכך, יש מע"מ אפס, אנחנו מתאמים את הכל עם האוצר כדי שהפרויקטים האלה ירקמו עור וגידים".

מדבריו של אהרונוביץ' עולה כי נושא נוסף שנמצא על הכוונת של הרשות הוא הדיווח על רווחי הקבלנים. "עשינו עבודה בנושא הרווחים של חברות קבלניות ולטעמנו יש בעייתיות עם הדיווחים אלינו. החלטנו שזה ייכנס לעבודה של רשות המסים - ביקורת על קבלנים, והאם אחוזי הרווח שהם מדווחים תואמים את המציאות, זה ייבחן כחלק מתוכנית העבודה של רשות המסים, כל שנה אנחנו בוחרים כמה תחומים להתמקד בהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
עוד תמריצים ?
הם כבר מקבלים תמריצים .צריך עונשים .קבלן שלא ימכור דירות לאחר תקופה מסויימת שתיקבע ימכור אותם לאחר מכן מתחת למחיר השוק במאות אלפי שקלים .זאת אומרת כמו שוק הרכבים המחירון ירד לפי מספר החודשים שהיא בנויה בזמן שהיא אצל הקבלן .כמוכן לקבוע מחיר אחיד למ"ר בנוי בסטנדרט אחיד בכל הארץ ללא קשר למיקום ולקרקע . הקרקע צריכה להתחלק בין כל הדירות בבניין באופן שווה ע"פ המחיר שנרכשה ע"י הקבלן מהמדינה כתוספת למחיר הדירה הבנויה בשקיפות מלאה .ככה להחזיר את השפיות לענף .וקבלן שלא רוצה שילך לעבודה אחרת תמיד אפשר להביא אלפי קבלנים מחו"ל יותר נמרצים עם מוטיבצייה גבוהה .
דודו  |  18.10.18
5.
אתה לא מציאותי נכון
אתה רובוט שנותנים לו לענות על חומר שיווקי ? רואים שישנה בעיה אתה רוצה להוציא אנשים מבוגרים מהבתים שלהם חצוף . עדיף תורידו מחירים ולבד כשיקנו ערך הדירות יעלה. אין הבדל במיקום. כי פשוט לא קונים חוץ מאג״לים. קרוב היום שאנשים ימכרו אג״חים והבנקים יקנו בכיף כי זה שווה ערך לאפס . כשהציבור יבין זאת גם המדיה תקרוס וגם הבנקים יהפכו להיות פחות רלוונטים
תגובה ל3.  |  18.10.18
לכל התגובות