אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות המסים פתחה בחקירה נגד HOT מובייל על העלמת מס של עשרות מיליוני שקלים צילום: אוראל כהן

רשות המסים פתחה בחקירה נגד HOT מובייל על העלמת מס של עשרות מיליוני שקלים

לפי החשד, החברה, בשיתוף עם אקטיב מכירות, הגישה דו"חות כוזבים על מכירות פטורות ממע"מ בעשרות מיליוני שקלים של מכשירי טלפון ניידים באילת, כביכול לתושבי אילת ואחרים. בפועל המכשירים נמכרו שלא כדין למבריחים מהצפון והמרכז

23.10.2018, 11:51 | תומר גנון ועמרי מילמן

ראש המסים פתחה אתמול (ב') בחקירה נגד חברת הסלולר הוט מובייל בחשד לביצוע עבירות מס בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, כך נודע ל"כלכליסט".

על פי החשד, החברה, בשיתוף עם חברת אקטיב מכירות, הגישה דו"חות כוזבים על מכירות פטורות ממע"מ בהיקף של עשרות מיליוני שקלים על מכירת מכשירי טלפון ניידים באילת, כביכול לתושבי אילת ואחרים. בפועל המכשירים נמכרו בצורה מוסוות ושלא כדין למבריחי טלפונים המתגוררים בצפון ובמרכז הארץ.

קראו עוד בכלכליסט

סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה, טל תדמור זמיר, שחררה הבוקר (ג') בתנאים מגבילים שלושה חשודים שעוכבו לחקירה: עמית כץ, אחראי משווקים ב-HOT מובייל; מנכ"ל חברת אקטיב, גיל בן דורי; וארז גבריאלי, סמנכ"ל בחברת אקטיב מכירות. לחשודים מיוחסות עבירות של על חוק המע"מ, פקודת המכס, ועבירות על חוק אזור סחר חופשי אילת. חשודה נוספת ששוחררה בתנאים מגבילים: עדי אסור, מנהלת אזור אילת בחברת אקטיב מכירות.

חשד נוסף הוא שעל מנת לאפשר את מכירת הטלפונים הניידים ולהסוות את מכירתם הלא חוקית, הוצאו חשבוניות כוזבות של חברת HOT מובייל בהיקף של עשרות מיליוני שקלים שבהם נרשמו שמות של לקוחות תושבי אילת ואחרים (בחלקם ללא ציון מספר תעודת זהות), שלא רכשו כלל טלפונים.

אתמול פשטו חוקרי חקירות מכס ומע"מ חיפה, יחידת יס"מ אילת ויחידת ביקורת חשבונות מע"מ אילת על המשרדים הראשיים של HOT מובייל ואקטיב מכירות, ערכו חיפושים ועיכבו חשודים. כן פשטו החוקרים על דוכני HOT מובייל באילת, וחקרו עשרות מעורבים.

ערן יעקב, מנהל רשות המסים, צילום: עמית שעל ערן יעקב, מנהל רשות המסים | צילום: עמית שעל ערן יעקב, מנהל רשות המסים, צילום: עמית שעל

מהבקשה להטלת תנאי ערובה, ביוני האחרון במסגרת מבצע של יחידת יס"מ אילת, נתפסו ביציאה הצפונית מאילת שני חשודים, מהצפון, בעת ניסיון הברחת כמות גדולה של טלפונים ניידים שנקנו בדוכנים של "HOT מובייל" באילת. מהחקירה שנפתחה בעקבות אותה תפיסה עלה כי אותם חשודים מוכרים את אותם פלאפונים מחוץ לאילת בניגוד לחוק. החוק הפוטר את הרכישות באילת ממע"מ קובע כי ניתן למכור לאדם שאינו תושב אילת רק מכשיר בודד ולא בכמות מסחרית. מהחקירה עלה כי כדי להסוות את אותה הונאה נרשמו המכירות על שמות של אנשים מזדמנים, ביניהם עובדי קניונים באילת או תושבי אילת שלא היו באמת צד בעסקה. רוב המכירות נעשו במזומן.

אותה חקירה מקומית באילת הובילה לחקירה סמויה של יחידת החקירות בחיפה נגד "הוט מובייל" ממנה התעורר החשד כי החברה, יחד עם חברת "אקטיב מכירות" הגישה למע"מ דוחות כוזבים על מכירות פטורות ממע"מ בהיקף של עשרות מיליוני שקלים (כאשר בפועל המכשירים נמכרו מחוץ לאילת ולכן חייבים במע"מ), הוציאו חשבוניות מס כוזבות כדי לאפשר את אותה מכירה בהן נרשמו שמות של לקוחות תושבי אילת וסייעו בהברחתם מאילת לצפון ומרכז הארץ של אלפי טלפונים ניידים, מה שמהווה עבירה לפי פקודת המכס.

אתמול נפתחה חקירה גלויה של יחידות הרשויות במסגרתה נערכו חיפושים בשתי החברות, נתפסו חומרים מהמשרדים הראשיים ונחקרו עשרות מעורבים.

מנהל רשות המסים ערן יעקב, הגיע אתמול לבית המכס אילת שם נחקרו החשודים האילתים בפרשה וקיבל עדכון מהחוקרים על התפתחות החקירה.

מ-HOT מובייל נמסר: "החברה פועלת על פי חוק ותשתף פעולה באופן מלא עם בדיקת רשות המס במטרה להביא לסיום מהיר של הבדיקה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות