אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דו"ח מיקרוסופט: הרווחים המריאו ב-34%, ההכנסות ב-19% צילום: יחצ

דו"ח מיקרוסופט: הרווחים המריאו ב-34%, ההכנסות ב-19%

ענקית התוכנה סיימה את הרבעון החולף עם מספרים מרשימים מאוד, שנשענים על הצלחה בכל החזיתות ובראשן פעילות שירותי הענן - שצמחה ב-76% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. בנוסף, נמשכת הצמיחה בהכנסות חטיבת הגיימינג, ואפילו מחשבי מיקרוסופט מתגלים כהצלחה

25.10.2018, 09:15 | ניצן סדן
מיקרוסופט פרסמה אמש דו"ח רבעוני מצוין, המציג הכנסות של 29.1 מיליארד דולר - צמיחה של 19% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, ורווח של 8.8 מיליארד (צמיחה מרשימה של 34%). לפי הערכות, הביצועים השתפרו הודות לצמיחה בתפוצת שירותי הענן של ענקית התוכנה האמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

ההכנסות ממכירות תוכנות אופיס צמחו ב-17% בהשוואה לאשתקד, וההכנסות ממוצרי אופיס 365 זינקו ב-36%. לטענת מיקרוסופט, שיעור האימוץ של אופיס 365 עולה בהתמדה, וכיום מחוברים לשירות כ-155 מיליון משתמשים בחודש. ההכנסות מ-Azure, פלטפורמת שירותי הענן של החברה, המריאו ב-76% והיוו מנוע צמיחה מרכזי עבור החברה; כ-8.6 מיליארד דולר מהכנסותיה הגיעו מחטיבת הענן שלה. מיקרוסופט רשמה צמיחה של 8% בהכנסות ממכירות ווינדוס 10 פרו, בעוד הגרסה הפשוטה יותר, ווינדוס 10 הסטנדרטית, דווקא הכניסה 5% פחות. מוצרי ווינדוס לצרכן רשמו צמיחה של 12% בהכנסות. ואולם, לא היו אלה משתמשים שרכשו את התוכנות ומערכות ההפעלה הללו, כי אם יצרני מחשבים ועסקים.

סאטיה נאדלה, מנכ"ל החברה, צילום: יחצ סאטיה נאדלה, מנכ"ל החברה | צילום: יחצ סאטיה נאדלה, מנכ"ל החברה, צילום: יחצ

ביצועי חטיבת הגיימינג של החברה, בליבה פלטפורמת האקסבוקס, השתפרו מהותית אף הם ורשמו צמיחה של 44% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות ממכירות הקונסולות צמחו ב-94%, והמגמה הזו צפויה להימשך: מנכ"ל החברה סאטיה נאדלה אמר בשיחת משקיעים כי החיבור בין פלטפורמת האקסבוקס ומשתמשי PC, שמתבצע דרך שירות Game Pass, צפוי להוות חלק מרכזי באסטרטגיית מיקרוסופט. בנוסף, מסרה החברה שתתחיל ניסויים בפלטפורמת סטרימינג משחקים בשם xCloud בראשית 2019, עוד אלמנט שידחוף קדימה את נוכחותה בכל הנוגע לגיימינג.

פעילות אחת, שולית יחסית, בלטה בדו"ח: מכירות מחשבי הסרפס למיניהם - סדרת לפטופי יוקרה שמיקרוסופט מפיצה לקידום טכנולוגיות ווינדוס 10, וצברה לה קהל נאמן. ההכנסות מפעילות זו הגיעו ל-1.1 מיליארד דולר, צמיחה שנתית של 14%. בנוסף, נכנסו מחשבי הסרפס למקום החמישי בטבלת המכירות בארה"ב. לדברי סמנכ"לית הכספים אמי הוד, המכשירים הנמכרים ביותר בסדרה היו הסרפס בוק 2 והסרפס Go המוזל.

ומה על לינקדאין, אותה רכשה מיקרוסופט ב-26 מיליארד דולר? לפי דו"חות החברה, נרשמה צמיחה של 33% בהכנסות מפעילות ברשת החברתית העסקית, אך לא ברור האם מדובר ברווחי פרסום, שיתופי פעולה או יוזמות אחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות