אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצרות החדשות של טסלה: חקירה פלילית שהולכת ומעמיקה ביחס למידע מטעה שמסרה למשקיעים על היקפי ייצור צילום: רויטרס

הצרות החדשות של טסלה: חקירה פלילית שהולכת ומעמיקה ביחס למידע מטעה שמסרה למשקיעים על היקפי ייצור

במקביל להסדר האזרחי שעליו חתמה יצרנית הרכב החשמלי עם ה-SEC, ההליך הפלילי שמנהל נגדה ה-FBI עלול לסבך אותה בעקבות חשדות לכך שמסרה מידע על היקפי ייצור של מודל 3 באופן מטעה

26.10.2018, 21:39 | שירות כלכליסט

במקביל להסדר האזרחי הטרי, שעליו חתמה טסלה עם רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC), ניצבת יצרנית הרכב החשמלי בפני צרה משפטית חדשה: חקירה פלילית שהולכת ומעמיקה נגדה, ונוגעת למידע מטעה לכאורה, שמסרה למשקיעים על היקפי הייצור של דגמי טסלה מודל 3. כך מדווח הערב ה"וול סטריט ג'ורנל".

קראו עוד בכלכליסט

סוכני ה-FBI בודקים אם טסלה ציטטה באופן מטעה מידע על היקפי ייצור של הרכב. במסגרת החקירה, חושדים ב-FBI כי טסלה נהגה בפרקטיקה זו של מסירת מידע מטעה - החל מראשית 2017.

מייסד ומנכ"ל טסלה אילון מאסק, צילום: Joshua Lott מייסד ומנכ"ל טסלה אילון מאסק | צילום: Joshua Lott מייסד ומנכ"ל טסלה אילון מאסק, צילום: Joshua Lott

החקירה הפלילית נגד טסלה הפכה לאינטנסיבית בשבועות האחרונים, לאחר שה-SEC הגיעה להסדר אזרחי עם טסלה והמנכ"ל שלה ומייסדה אילון מאסק - מסרו גורמים המקורבים לנושא.

טסלה דיווחה ב-18 בספטמבר כי קיבלה "בקשה וולנטרית" למסירת מסמכים ממשרד המשפטים, עשרה ימים לפני שהחברה ומאסק הגיעו להסדר אזרחי עם ה-SEC, שנגע לציוצים שנויים במחלוקת שהעלה מאסק. עם זאת, לא דווח בעבר כי משרד המשפטים מתמקד בנושאים הנוגעים למידע שנמסר על היקפי הייצור של מודל 3 ולא דווח כי החקירה הפלילית הנוגעת לאספקט זה הולכת ומעמיקה.

טסלה לא הגיבה באופן מיידי לבקשת תגובה שנמסרה לה על ידי הוול סטריט ג'ורנל. משרד המשפטים האמריקאי וה-SEC סירבו להגיב לידיעה.

ביום רביעי טסלה דיווחה על רווח שיא רבעוני לאחר עלייה בהיקפי הייצור של מודל 3 שלה. הרווח הרבעוני בא לאחר שבעה רבעונים רצופים של הפסדים שנרשמו על ידי יצרנית הרכב החשמלית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות