אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חודשיים אחרי כישלון ההנפקה: מנכ"ל זאפ אילן צחי התפטר צילום: רמי זנגר

פרסום ראשון

חודשיים אחרי כישלון ההנפקה: מנכ"ל זאפ אילן צחי התפטר

זאפ ניסתה להנפיק לפני כחודשיים בבורסה בתל אביב אך נכשלה; זאת, על רקע הפערים הגדולים בין השווי שהמוסדיים הסכימו להעניק לחברה לעומת השווי לפיו בעלת השליטה - קרן אייפקס - ביקשה לבצע את המהלך

28.10.2018, 11:50 | גולן חזני ואורנה יפת

אחרי ביטול הנפקת זאפ, אילן צחי, מנכ"ל קבוצת זאפ מסיים את תפקידו בקבוצה. צחי הודיע הבוקר (א') על רצונו לסיים את תפקידו לאחר שלוש שנים, וכהונתו תסתיים בינואר 2019. מהנהלת קרן אייפקס שמחזיקה בבעלות על זאפ נמסר כי היא בוחנת כמה מועמדים פוטנציאלים להחליפו.      

קראו עוד בכלכליסט


זאפ ניסתה להנפיק לפני כחודשיים בבורסה בתל אביב אך נכשלה. בעלת השליטה בקבוצה, קרן אייפקס החליטה לוותר באופן סופי על התוכנית להנפיק את החברה בבורסה בתל אביב. זאת, על רקע הפערים הגדולים בין השווי שהסכימו להעניק לחברה בהנפקה המוסדיים לעומת השווי לפיו בעלת השליטה ביקשה לבצע את המהלך. 

בעוד באייפקס קיוו כי ההנפקה תבוצע לפי שווי של 700 מיליון שקל לזאפ, המוסדיים העריכו את החברה בסכום נמוך בהרבה - 450-400 מיליון שקל. קרן אייפקס רכשה את זאפ בשנת 2015 לפי שווי של 140 מיליון שקל עם חוב של 80 מיליון שקל נוספים.              

אילן צחי , צילום: אוראל כהן אילן צחי | צילום: אוראל כהן אילן צחי , צילום: אוראל כהן

          

        

צחי, מנכ"ל קבוצת התקשורת HOT לשעבר, מונה לפני כשלוש שנים למנכ"ל קבוצת זאפ. במסגרת תפקידו הוביל מהלכים אסטרטגיים רבים אשר הביאו לצמיחה ולהכפלת שוויה של הקבוצה, בין היתר הקמת אגף ביג דאטה, שדרוג הנראות של אתרי הקבוצה ושינוי הייעוד העסקי של האתרים בקבוצה, רכישת אתר האופנה סטייל ריבר ואתר החוגים חוגל, הטמעת טכנולוגיות ועוד.

לדברי זהבית כהן, מנכ״לית קרן אייפקס ישראל: "אנו רוצים להודות לאילן צחי על תרומתו המשמעותית לקבוצת זאפ אשר הפכו אותה להיות בלא ספק הגוף הצרכני הכי משפיע בישראל. בהזדמנות זו נאחל לאילן הצלחה בהמשך הדרך ובטוחים כי יהיה נכס בכל מקום אשר יגיע אליו".

זאפ היא קבוצת אתרי צרכנות אשר מאגדת כ-20 אתרי אינטרנט ופורטלים מעולמות תוכן שונים ובהם דפי זהב, זאפ השוואת מחירים, אתר רסט, דוקטורס ומשפטי. על פי נתוני הקבוצה, מידי חודש מבקרים באתריה מעל 4 מיליון גולשים ייחודיים, 16 מיליון ביקורים בחודש ובנוסף לקבוצה קיים מאגר של יותר מ-350,000 בעלי עסקים.

קבוצת זאפ גלגלה מחזור של 247 מיליון שקל ב-2017 לעומת 227 מיליון שקל ב-2016. הרווח התפעולי עמד על 52 מיליון שקל ב-2017 לעומת רווח תפעולי של 34 מיליון שקל בשנה הקודמת. זאפ סיימה את 2017 עם רווח נקי של 32 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 23 מיליון שקל ב-2016.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות