אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למה לקנות דירה כשאפשר לקנות כפר שלם? בניו זילנד הוא מוצע תמורת 1.8 מיליון דולר צילום: One real-estate agency, NZ

למה לקנות דירה כשאפשר לקנות כפר שלם? בניו זילנד הוא מוצע תמורת 1.8 מיליון דולר

הכפר שננטש לפני שלושה עשורים, כולל נופים ירוקים והרים המקיפים אותו וכן 8 בתים, מסעדה, 9 מוסכים, ביתן נופש גדול ועוד. צפו בתמונות

29.10.2018, 23:00 | שירות כלכליסט
כפר שלם בניו זילנד שננטש לפני שלושה עשורים עומד למכירה עבור 1.8 מיליון דולר (2.8 מיליון דולר ניו זילנדי).

הכפר, לייק וואיטאקי (Lake Waitaki), נבנה בשנות ה-30 של המאה הקודמת לטובת העובדים בסכר הסמוך, אך המקום נותר ריק מאז 1989, כשהעבודה על הסכר עברה אוטומציה. הכפר שוכן באי הדרומי וכולל נופים של הרים המקיפים אותו, וכן 8 בתים של 4 חדרים כל אחד, מסעדה, 9 מוסכים, ביתן נופש בגודל 600 מטרים ואדמה בגודל של 140 אלף מ"ר.

קראו עוד בכלכליסט

הכפר למכירה לייק ווייטאקי , צילום: One real-estate agency, NZ הכפר למכירה לייק ווייטאקי | צילום: One real-estate agency, NZ הכפר למכירה לייק ווייטאקי , צילום: One real-estate agency, NZ

וואיטאקי היא אחת מקהילות קטנות רבות ברחבי ניו זילנד שהתפרקו לנוכח המעבר של האוכלוסייה לערים. כך למשל, לפני שנתיים העיירה הקטנה קאיטנגאטה השיקה קמפיין עולמי בניסיון להגדיל את האוכלוסייה, שם הסבירה כי יש לה יותר מדי עבודות ויותר מדי בתים אך פחות מדי אנשים לאייש אותם. בניסיון לשפר את המצב, הממשלה מקצה מיליארד דולר בשנה לקרן לפיתוח אזורי שמטרתה להחיות את האזורים הנידחים ולשכנע אנשים לעבור מהערים בחזרה לכפרים.

לייק וואיטאקי נמכרה ב-1991 על ידי המדינה לרוכש פרטי, ומאז היא עברה מספר ידיים. במקור התגוררו במקור 40 משפחות של עובדים בסכר.

לפי סוכנת הנדל"ן קלי מילמינה נרשמה כבר התעניינות "מרובה" בכפר, כולל מצד אנשים המעוניינים ליצור חוות בוטיק, כרם או מיזם תיירותי. אולם, היא הוסיפה כי המחיר מרחיק חלק מהמקומיים, וזאת בעוד שחוק שאישרה הממשלה לאחרונה אוסר על מכירה לקונים זרים.

 , צילום: One real-estate agency, NZ צילום: One real-estate agency, NZ  , צילום: One real-estate agency, NZ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות