אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טוטנהאם בחובות של יותר מ-600 מיליון ליש"ט צילום: גטי אימג'ס

טוטנהאם בחובות של יותר מ-600 מיליון ליש"ט

המועדון לקח הלוואה נוספת של 237 מיליון ליש"ט כדי לכסות על הוצאות הבנייה של האצטדיון החדש

31.10.2018, 10:55 | שירות כלכליסט

טוטנהאם לקחה הלוואה נוספת של 237 מיליון ליש"ט כדי לכסות על ההוצאות העולות של בניית האצטדיון החדש. כך לפי ההודעה של המועדון מצפון מזרח לונדון. 

קראו עוד בכלכליסט

אצטדיון וומבלי אחרי משחק פוטבול. הרבה בעיות, צילום: גטי אימג אצטדיון וומבלי אחרי משחק פוטבול. הרבה בעיות | צילום: גטי אימג'ס אצטדיון וומבלי אחרי משחק פוטבול. הרבה בעיות, צילום: גטי אימג

טוטנהאם פרסמה הודעה ביום שישי לפיה בניית האצטדיון לא תושלם עד 2019 לפחות. טוטנהאם היתה אמורה לעבור לאצטדיון כבר העונה אבל ההערכות הן שהיא לא תוכל לעשות זאת. כרגע היא מקיימת את משחקי הבית שלה בוומבלי - מה שגורר בעיות רבות. המועדון חשף גם שהחוב נטו, בעיקר בגלל בניית האצטדיון, צמח מ-366 מיליון ליש"ט ל-600 מיליון ליש"ט.

במאי 2017 המועדון הודיע על לקיחת הלוואה של 400 מיליון ליש"ט מבנק אוף אמריקה, מריל לינץ', גולדמן זאקס ו-HSBC. ההלוואה, לפי הדיווחים, היא לחמש שנים. לפי ההודעה של טוטנהאם, "מבנה ההלוואה" עלה ל-637 מיליון ליש"ט - זינוק של 59%. הסיבה לכך שטוטנהאם היתה צריכה לקחת הלוואה נוספת היא סיבוכים בבנייה שהעלו את המחיר של האצטדיון והוצאות שנובעות מכך.

על פי הדיווחים, טוטנהאם תנסה לעשות מימון מחדש להלוואה דרך מכירת אג"ח - בדומה למכירת האג"ח שמנצ'סטר יונייטד עשתה בעבר. המועדון עובד כיום עם היועצים הפיננסים שלו - רוטשילד & קו כדי לממן מחדש את ההלוואה שצריך להחזיר עד אפריל 2022.

טוטנהאם בעלת אחד מהשחקנים השווים ביותר באירופה - הארי קיין, שהשווי המוערך שלו עומד על יותר מ-200 מיליון יורו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות