אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ק.ד.מ הנדסה ומנופים, מיבואניות המנופים הגדולות בישראל, קיבלה צו הקפאת הליכים; חובותיה 25 מיליון שקל צילום: אתר בתי המשפט

ק.ד.מ הנדסה ומנופים, מיבואניות המנופים הגדולות בישראל, קיבלה צו הקפאת הליכים; חובותיה 25 מיליון שקל

השופטת בטינה טאובר מינתה שני נאמנים: רו"ח עליזה שרון ועו"ד דוד פורר. החברה טענה בדיון כי שותפו לשעבר של בעל החברה מנסה להשתלט על הנכס העיקרי שלה

30.10.2018, 21:22 | ענת רואה

חברת ק.ד.מ הנדסה ומנופים, שהיא אחת מיבואניות המנופים הגדולות בישראל, נקלעה לחובות והערב (יום ג') הורתה שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בטינה טאובר על צו הקפאת הליכים נגדה למשך 60 יום וכן על מינויים של עו"ד דוד פורר ורו"ח עליזה שרון כנאמנים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הוקמה לפני 14 שנה ועוסקת ביבוא, התקנה ומתן שירות למנופי טעינה עצמית, מוליכים הידראוליים ואביזרים נלווים למנופים. בחברה מועסקים 30 עובדים ובבקשת הקפאת ההליכים נטען כי נתח השוק שלה עומד על 40% בתחום ייבוא המנופים לישראל. היקף חובות החברה 25 מיליון שקל, מתוכם 15 מיליון שקל לבנקים. החברה מצויה כיום בשליטת דוד דדון.

שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בטינה טאובר, צילום: אתר בתי המשפט שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בטינה טאובר | צילום: אתר בתי המשפט שופטת בית המשפט המחוזי בחיפה בטינה טאובר, צילום: אתר בתי המשפט

בבקשת הקפאת ההליכים הסבירה החברה כי היא בעלת הזיכיון הבלעדי של חברת פאסי (FASSI), שהינה מותג מנופים בינלאומי המייצר מנופים ללקוחות רבים ברחבי העולם, ומדובר בנכס רב ערך ומבוקש בתחום. לטענת החברה, מסיבה זו גורמים שונים וביניהם שותפו לשעבר של בעל החברה "מנסים לנשל את החברה מהזיכיון ולהשתלט עליו בדרכים עקלקלות".

לטענת החברה לאחרונה חלה הרעה משמעותית ביחסים בין החברה לפאסי כאשר האחרונה הודיעה באופן חד צדדי ולא מוצדק על רצונה לסיים את ההתקשרות ארוכת השנים עמה.

פאסי מיוצגת בידי עו"ד ארז חבר, ובבקשת ההקפאה נטען כי היא (פאסי) מעלה טענות נגד החברה שכל מטרתן היא "הצדקה בדיעבד של מעשים של צדדים שלישיים" ובין הצדדים הללו גם השותף לשעבר, יצחק אשכנזי. לפי בקשת הקפאת ההליכים נטען כי אשכנזי יוצג גם כן על ידי עו"ד ארז חבר.

לטענת החברה הצדדים השלישיים "אוחזים באינטרסים מנוגדים לאלו של החברה וככל הנראה לחשו על אוזניהם של נציגי פאסי והכל על מנת לנצל את הקושי הכלכלי הנקודתי של החברה ובמטרה לנשל את החברה מהזיכיון".

במסגרת הדיון וטרם ההחלטה תקף עו"ד חן אמסטר שמייצג את החברה את עו"ד ארז חבר וטען כי הוא אוחז בשני כובעים שכן במקביל הוא מייצג גם את בעל המניות הקודם של החברה, אשכנזי. "שיגיד לבית המשפט ויגדיר בשם מי הוא טוען", אמר. עו"ד חבר השיב כי "הטענות של עו"ד אמסטר בתיק זה לא תידון באולם הזה, אלא במקומות אחרים".

במסגרת בקשת הקפאת ההליכים טענה החברה כי יש לה 12 הזמנות של מנופים מוכנים להספקה מידית ועוד עשרות הזמנות נוספות בשלבים שונים, ואי מתן צו יגרום לביטול כל ההזמנות.

החברה ציינה כי בתקופה האחרונה נוצר מחנק תזרימי חמור שנבע בין היתר מאי כיבוד המחאות בסך 400 אלף שקל על ידי בנק לאומי והעמדת האובליגו של החברה לפרעון מידי. מנגד החברה טענה כי בתקופה האחרונה התקבלו אצלה הצעות רבות להכנסת משקיעים וכי הנכס העיקרי שלה הוא הסכם הבלעדיות מול חברת פאסי. החברה צירפה תוכנית הבראה.

על בקשת ההקפאה חתום עו"ד קובי אמסטר, שהגיש אותה ביחד עם עו"ד חן אמסטר ועו"ד גלעד נרקיס, והוא ציין שמן הראוי, למרות הנוהל החדש של הכנ"רית לא למנות את מי שמבקשת החברה או נושיה, כי הוא ימונה כנאמן לביצוע הסדר נושים, וזאת בהיותו מכיר את פעילות החברה, עסקיה והמשקיעים הפוטנציאליים המתנהלים מולה, ויוכל להתחיל מיד במלאכתו לגיבוש הסדר רצוני עם נושי החברה באופן מיידי.

השופטת טאובר החליטה שיש מקום להעדיף את חלופת ההבראה על פני הפירוק ולכן נתנה צו הקפאת הליכים למשך 60 יום .

לגבי זהותם של בעלי התפקיד שימונו ציינה השופטת כי נציגי הכנ"רית שהתייצבו לדיון הציעו 5 מועמדים שמשרדיהם ממוקמים בתל אביב ובהם עופר שפירא, משה אביקם, דוד פורר, גדעון גולשטיין ומיטל ספרוני. נציגי הכנ"רית ננזפו על כך שלא הציגו מועמדים מחיפה, כפי שמקובל.

לדברי השופטת חלק לא מבוטל מהנושים צידדו במינויו של עו"ד אמסטר שהגיש את הבקשה לנוכח היכרותו את החברה, את הסכסוך עם פאסי וההליכים שקידם עם משקיעים פונציאליים. הנושים תמכו גם במינויה של רו"ח עליזה שרון. מנגד חברת פאסי באמצעות עו"ד ארז חבר התנגדה נמרצות למינויו של אמסטר וטענה שהוא לא נטראלי.

השופטת טאובר כתבה כי אין זה ראוי בנסיבות העניין להורות על מינויו של בא כוח החברה ובעל השליטה כנאמן בהליך, הגם שמובנת עמדת הנושים שסבורים כי היכרותו המוקדמת של אמסטר עם החברה ופעילותה יכולה לסייע.

לדברי השופטת לאחר שהנושים שנכחו בדיון הביעו דעתם כי יש למנות את רו"ח עליזה שרון כנאמנת לצד בעל תפקיד נוסף, ושעה שסבורה היא כי ראוי למנות בעל תפקיד חיצוני ואובייקטיבי לניהול ההליך, ולכן היא בחרה את עו"ד דוד פורר ששמו הוצע ברשימות הכנ"ר.לפיכך מונו שרון ופורר בכפוף לכך שיגישו תוך 24 שעות תצהיר ניגוד עניינים.

יחד עם זאת, מפרוטוקול הדיון עולה כי לכאורה גם רו"ח עליזה שרון איננה ניטרלית לחלוטין . עו"ד ליזה חדש המייצגת את העובדים טענה בדיון כי היא מצויה בתיק ומכירה את ההתנהלות מאז חודש אוגוסט. לדבריה: "רו"ח עליזה שרון ניהלה מו"מ עם מעל 17 מתעניינים... ובסופו של דבר הדבר לא הסתייע ללא הליך משפטי וכשהגיעו מים עד נפש הגשנו בקשה לפירוק".

בנק לאומי טען באמצעות עו"ד יעקב ריבנוביץ' כי "בחלק גדול מהנושאים שעמדו על הפרק היתה מעורבת רו"ח עליזה שרון שהוזכרה כאן באופן כזה או אחר, היא ניהלה מו"מ עם שורה ארוכה של גורמים בניסיון להגיע לאיזה שהוא פתרון או תוכנית הסדרה, העבירה שורה ארוכה של הצעת לבעלים של החברה. להבנתנו ניסיונות אלה להגיע לידי פתרון ועל יסוד מה שנמסר לנו ע"י ידי רו"ח שרון, חברת פאסי היתה שותפה מלאה למגעים אלו".

רו"ח עליזה שרון מסרה בתגובה כי היא לא ליוותה את החברה בשום צורה, למרות הדברים שנאמרו בפרוטוקול, ואין לה מושג מה קרה בתוך החברה וכי הדברים יבדקו באינטנסיביות על ידי הנאמנים בקרוב, כך שאין ניגוד עניינים.

מעו"ד ארז חבר לא התקבלה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
דוד דדון הביא לקריסת סניף קרית אתא המשגשג
דוד דדון מסכן, לא מודע למעשיו, מאמין בשקרים שלו, לא נמצא על הקרקע, חי בעולם ורוד משל עצמו. אם כבר היתה חלקה טובה גם אותה הוא הרס והביא לקריסתה ופגיעה קשה בעובדים - סניף צפון, בקרית אתא, בניהולו של יוסי שהקים בעמל רב בדם ויזע סניף מצליח, ומשגשג, עם דאגה לרווחת העובדים, וללקוחות מרוצים שתמיד שיבחו והעריכו את עבודת סניף צפון. עד שכף רגלו של דוד נכנסה לסניף זה והרס את הצלחתה, והביא לקריסתה הסופית של ק.ד.מ. ח-ב-ל! סוף מעשה במחשבה תחילה
לא משנה  |  04.11.18
לכל התגובות