אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקשייר הת'אווי: הרווח התפעולי הוכפל, ביצעה רכישה חוזרת נדירה של מניות צילום: רויטרס

ברקשייר הת'אווי: הרווח התפעולי הוכפל, ביצעה רכישה חוזרת נדירה של מניות

החברה של וורן באפט פרסמה היום את דו"חותיה הרבעוניים, ורשמה זינוק ברווח התפעולי לכמעט 7 מיליארד דולר - בזכות תשלום מופחת של מסים ושיפור בתוצאות חטיבת הביטוח; הרכישה החוזרת של המניות בסך 928 מיליון דולר מצביעה כנראה על כך שבאפט מזהה מחסור באפשרויות השקעה

03.11.2018, 16:23 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון של כלכליסט

חברת ברקשייר הת'אווי של וורן באפט פרסמה היום (שבת) את דו"חותיה לרבעון השלישי מהם עולה שהרווח התפעולי כמעט הכפיל את עצמו בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, זאת בזכות תשלום מופחת של מסים ושיפור בתוצאות חטיבת הביטוח שלה - כך מתפרסם באתר CNBC. הרווח עמד על 6.88 מיליארד דולר לעומת 3.44 מיליארד דולר אשתקד וצפי אנליסטים של 6.11 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

השיפור בתוצאות חטיבת הביטוח הושג בזכות תשלומים נמוכים מהצפי עבור אירועי ביטוח נפש ורכוש, בעוד שבשנה שעברה נאלצה החברה להתמודד עם הנזקים שגרמו שלוש סופות הוריקן בארה"ב ורעידת האדמה במקסיקו.

וורןן בפאט, צילום: רויטרס וורןן בפאט | צילום: רויטרס וורןן בפאט, צילום: רויטרס

ברקשייר הת'אוויי דיווחה גם על רכישה חוזרת של מניותיה בשווי 928 מיליון דולר ברבעון השלישי - מהלך נדיר שמצביע על כך שבאפט כנראה מזהה מחסור באפשרויות השקעה טובות לכסף המזומן הרב בו מחזיקה החברה. ברקשייר לא ביצעה עסקת גדולה לרכישת חברה מאז קנתה את Precision Castparts תמורת 32 מיליארד דולר ב-2016. השוק שורי כבר למעלה מתשע שנים ברציפות, באפט מתקשה למצוא הזדמנויות להשקעה במחירים טובים, ובינתיים עסקיה הרבים של ברקשייר, כמו דורסל, גייקו ו-BNSF Railway ממשיכים להניב כסף מזומן.

למרות שרכישותיה החוזרות של ברקשייר היו קטנות ביחס לדף המאזנים שלה, הן מייצגות שינוי בנכונותה של החברה להחזיר כסף מזומן למשקיעים. ברקשייר לא ביצעה רכישה חוזרת של מניות מאז 2012, אז רכשה מניות בשווי 1.3 מיליארד דולר, בעיקר מבעל מניות ותיק אחד.

באפט טוען כבר מזה זמן רב שהדרך הטובה ביותר עבורו להגדיל את ערך החברה היא ע"י השקעות ולא ערכישות חוזרות או דיווידנדים. אבל הלחץ לרכוש בחזרה יותר מניות עלה בשנים האחרונות בעוד ערימת המזומנים של ברקשייר הלכה וגדלה. נכון לסוף ספטמבר החזיק הקונגלומרט מאומהה כ-103.6 מיליארד דולר במזומן, ירידה לעומת 111 מיליארד באמצע השנה, כך מסרה החברה היום.

חברות אמריקאיות ביצעו השנה רכישות חוזרות של מניות בהיקף שיא בעקבות שינוי חוק מיסוי החברות מ-2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות