אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממן תנהל את המרלו"ג של משטרת ישראל צילום: ממן

בלעדי לכלכליסט

ממן תנהל את המרלו"ג של משטרת ישראל

לוגיסטיקר, חברה־בת של ממן הנשלטת בידי משפחת לבנת, זכתה במכרז לניהול ותפעול המרכז, בהיקף כולל של 250 מיליון שקל ל־11 שנה

04.11.2018, 07:51 | גולן חזני

חברת לוגיסטיקר תקים ותפעיל לראשונה מרלו"ג (מרכז לוגיסטי) ושירותי הפצה עבור משטרת ישראל. ל"כלכליסט" נודע כי לוגיסטיקר, חברה־בת של ממן הבורסאית, שבשליטת משפחת לבנת, זכתה במכרז שלראשונה יוציא שירותים אלה למיקור חוץ, אגב שהיא מקדימה שש מתמודדות, בהן יו.פי.אס, פריץ, פליינג קרגו וכץ.

קראו עוד בכלכליסט

היקף המכרז הכולל הוא 250 מיליון שקל, שיועברו ללוגיסטיקר על פני 11 השנה הבאות. לוגיסטיקר מתמחה במתן שירותי לוגיסטיקה מתקדמים מקוונים. החברה, המנוהלת על ידי מנהל המערך הלוגיסטי של שופרסל לשעבר זאב מנצור, תנהל את המלאי המשטרתי במחסן מיוחד במרכז הארץ, בשטח של 15 דונם. לוגיסטיקר תנהל את המלאי השוטף של המשטרה, את המלאי המבצעי (אפודים וכלי נשק), האחסון והטיפול במוצגים משפטיים (כולל מוצגים רגישים), רכבי הפצה וניידות משטרה.  

תחום הלוגיסטיקה מאופיין בשנים האחרונות בתחרות גבוהה, השוחקת את התוצאות של לוגיסטיקר, ולכן החוזה עם המשטרה מגיע בעיתוי טוב עבורה. עם הלקוחות של לוגיסטיקר נמנות פרטנר, אהבה, אייס ואלקטרה.

פעילותה העיקרית של ממן היא מסוף מטען אווירי בנתב"ג, שבו היא מונופול. בשנים האחרונות נהנית ממן מהזינוק בקניות של הישראלים באינטרנט, כשב־2017 נרשמה עלייה של 9.5% בכמות המטענים שטופלו במסוף. העלייה נמשכה גם במחצית הראשונה של 2018, בשיעור של 4%.

הרווח הנקי של ממן במחצית הראשונה של 2018 היה 7.7 מיליון שקל, וב־2017 כולה הוא היה 16.8 מיליון שקל. מנייתה נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ־282 מיליון שקל. בין ממן לרשות שדות התעופה יש מחלוקת לגבי הפיצוי שהרשות תיתן לממן על מבנים שהקימה האחרונה בשטח נתב"ג. ברשות טוענים שהם לא אמורים לשלם עליהם. הנושא נמצא כיום בבוררות.

יו"ר ממן נחמה רונן אמרה: "ממן קיבלה לפני כמה שנים החלטה אסטרטגית להוביל את התחום הלוגיסטי בישראל, על כל נגזרותיו: אוויר, ים ויבשה. השוק הצרכני משנה פניו, ועמו גם השוק הלוגיסטי - ואנו בתהליך של מתן מענה לצורכי השוק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות