אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת Grid4C גייסה 5 מיליון דולר בהובלת קרן ICV צילום: Korey Howell

חברת Grid4C גייסה 5 מיליון דולר בהובלת קרן ICV

החברה, אותה הקימה ד"ר נועה רושין-רימיני, משתמשת במערכות שמנתחות נתוני מונים חכמים ומכשירי IoT כדי לייעל את השליטה והבקרה של ספקי חשמל. בסבב הגיוס השתתפו הקרנות iAngels ו-AxessVentures

05.11.2018, 12:09 | הגר רבט

חברת הסטארט-אפ Grid4C, שמספקת פתרונות בינה מלאכותית עבור מגזר האנרגיה, הודיעה היום (ב') על גיוס סבב גיוס שני של 5 מיליון דולר. את הסבב הובילה קרן ICV שמייצגת את ענקית האנרגיה ENGIE וחברות אנרגיה נוספות באירופה ובאסיה, והשתתפו בו גם הקרנות iAngels ו-AxessVentures. בסבב קודם גייסה החברה 1.5 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

Grid4C הוקמה ב-2013 ע"י היזמית ד"ר נועה רושין-רימיני, מומחית בתחום הבינה המלאכותית בפקולטה להנדסה באוניברסיטת ת"א ויוצאת אורקל ו-IBM. החברה מפתחת אלגוריתמים מבוססי AI, שמאפשרים לנתח את כמות הנתונים המסיבית המגיעה ממוני חשמל חכמים ומכשירים חכמים שונים, כדי למקסם את יעילות התפעול, השליטה והבקרה של יצרני וספקי החשמל.

ד"ר נועה רושין-רימיני, מייסדת החברה, צילום: Korey Howell ד"ר נועה רושין-רימיני, מייסדת החברה | צילום: Korey Howell ד"ר נועה רושין-רימיני, מייסדת החברה, צילום: Korey Howell

האלגוריתמים יושבים בענן או בתוך המונים החכמים עצמם, בקצוות רשת החשמל החכמה (Grid Edge), מה שמאפשר ביצוע תחזיות בזמן אמת, כדי לספק התראות על תקלות ובעיות ברשת החשמל או אצל צרכני החשמל, ולבצע אופטימיזציה בין מקורות ייצור אנרגיה מתחדשת ובין אספקה לביקוש החשמל.

מהחברה נמסר כי היא עובדת עם יצרני וספקי חשמל מהגדולים בעולם, כגון ENGIE, Centrica ו-China Light & Power, מנתחת מליארדי נתוני IoT מארבע יבשות, ומייצרת מיליארדי תחזיות מידי יום. בנוסף, מסרה החברה שביכולתה לאפשר לצרכנים לזהות תקלות ואנומליות בצריכת החשמל הביתית ובמכשירי חשמל ביתיים ללא התקנת סנסורים בתוך הבית.

"כללי המשחק בשוק החשמל העולמי השתנו", מסרה ד"ר נועה רושין-רימיני. "בעקבות עליית השימוש באנרגיה מתחדשת, וחדירת טכנולוגיות חדשות להתייעלות אנרגטית ולאגירת חשמל, נוצר מצב שהזרימה של החשמל ברשת היא רב-כיוונית, ויכולה לזרום מכל נקודה לכל נקודה ברשת. התוצאה היא אתגר מורכב באיזון בין אספקה לביקוש החשמל, וקושי בחיזוי הדרישה. נוסיף לכך את תהליך הדה-רגולציה בשוק החשמל, שמעלה את הצורך של יצרני וספקי החשמל להתקרב ללקוחות שלהם, להציע להם שירותי ערך מוסף, להציע להם מחירים ותכניות התייעלות מותאמים אישית ולמנוע נטישה, ואנו מקבלים שוק שעובר מהפיכה וזקוק לפתרונות חדשניים. מהצד השני של המשוואה הזו, ישנה הזדמנות גדולה, בדמות כמות אדירה של נתוני IoT ברזולוציה גבוהה, שמהווים את חומר הגלם שלנו, מהם אנו מייצרים אנליזות ותחזיות מדוייקות ברזולוציה גבוהה. התחזיות הללו הן קריטיות עבור יצרני וספקי החשמל, בבואם להתמודד עם האתגרים החדשים העומדים בפניהם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות