אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האונ' העברית, מכללת עזריאלי ובצלאל יקבלו 20 מיליון שקל להקמת מרכזי שילוב עם התעשייה צילום: חיים צח

האונ' העברית, מכללת עזריאלי ובצלאל יקבלו 20 מיליון שקל להקמת מרכזי שילוב עם התעשייה

שת"פ של אוניברסיטת תל אביב ומכללת שנקר זכה במקום השני עם 15 מיליון שקל והטכניון לבדו קיבל את המקום השלישי - 10 מיליון שקל

06.11.2018, 12:43 | שחר אילן

מאגד מוסדות אקדמיים שכולל את האוניברסיטה העברית, מכללת עזריאלי להנדסה והאקדמיה לאמנות בצלאל זכה בתחרות של המועצה להשכלה גבוהה להקמת מרכזי יזמות בשיתוף עם התעשייה. שלושת המוסדות יקבלו מענק של 20 מיליון שקל לארבע שנים.

קראו עוד בכלכליסט

שיתוף פעולה של אוניברסיטת תל אביב ומכללת שנקר זכה במקום השני (15 מיליון שקל) והטכניון לבדו קיבל את המקום השלישי (10 מיליון שקל). על הזוכים בתחרות הוכרז היום בכנס במלאת 60 שנה למל"ג במלון רמדה רנסנס בירושלים.

פרופ פרופ' יפה זילברשץ | צילום: צביקה טישלר פרופ

הרצון להכניס לקמפוסים שיתופי פעולה עם התעשייה, ליצור מוקדי הכנסה חדשים לאקדמיה ולמנוע בריחת רעיונות, הביא את המל"ג להכריז בשנה שעברה על התחרות להקמת מרכזי היזמות.

הטכניון בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן הטכניון בחיפה | צילום: אלעד גרשגורן הטכניון בחיפה, צילום: אלעד גרשגורן

בתחרות השתתפו 19 מוסדות וכאמור לשלושת המקומות הראשונים הגיעו שישה. יו"ר הוועדה לתכנון ולתקצוב של המל"ג, פרופ' יפה זילברשץ, הכריזה שבשלב מאוחר יותר יחולקו כספים נוספים בשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי.

לדברי זילברשץ, "קודש הקודשים של האקדמיה הוא המחקר הבסיסי, אבל זה לא אומר שחייב להיות רק מחקר בסיסי. גם המחקר היישומי ומחקר שיש לו תפוקה ממשית צריך למצוא לו מקום במוסדות האקדמיים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות