אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איוב קרא בוחן איך לשחרר 33 מיליון שקל לערוצים צילום: אוהד צויגנברג

איוב קרא בוחן איך לשחרר 33 מיליון שקל לערוצים

משרד התקשורת יערוך שימוע לקביעת חלוקת כספי מכרז האפיקים המסחריים. הקריטריון העיקרי: פיתוח הפקות מקור

12.11.2018, 08:12 | יואב סטולר

משרד התקשורת הודיע אתמול רשמית כי יערוך שימוע לקביעת חלוקת כספי מכרז האפיקים המסחריים, זאת לאחר ש"כלכליסט" חשף כי המשרד צפוי לצאת בשימוע לכספים שטרם חולקו. השימוע ידון באופן שבו יתחלקו הכספים ששילמו קשת, רשת וערוץ עשר בעבור האפיקים 12, 13 ו־14 בהתאמה, שמסתכמים לכ־33 מיליון שקל.

על פי תקנות המכרז על האפיקים, הכספים הכלואים נועדו להתחלק לחמישה שחקנים בשוק הטלוויזיה כדי שאלה ישקיעו אותם בהפקות מקומיות. השחקניות הן קשת, רשת, ערוץ עשר, yes ו־HOT.

הענקת הרישיונות לערוצים המסחריים, בנוכחות שר התקשורת איוב קרא, צילום: אוהד צויגנברג הענקת הרישיונות לערוצים המסחריים, בנוכחות שר התקשורת איוב קרא | צילום: אוהד צויגנברג הענקת הרישיונות לערוצים המסחריים, בנוכחות שר התקשורת איוב קרא, צילום: אוהד צויגנברג

לקראת פיצול ערוץ 2 לפני כשנה, התחרו הזכייניות יחד עם ערוץ עשר על האפיקים הנוכחיים בשיטת המרבה במחיר. קשת הציעה את הסכום הגבוה ביותר, 25.2 מיליון שקל, וקיבלה את הזכות לבחור את אפיק מספר 12. רשת הציעה כ־7.7 מיליון שקל ובחרה באפיק 13, וערוץ 10, שהבין את כללי המשחק ואת מצבו הכלכלי, הציע שקל ו־54 אגורות בלבד.

הכסף תוכנן להתחלק בין השחקנים בצורה שווה, ועתה יתכנסו במשרד התקשורת לדון שוב בסוגיה במטרה לקבוע אמות מידה נוספות. בהודעת השימוע נכתב כי הבחינה מחדש נועדה "לקדם את תכלית הסעיף ולעודד את ההשקעה בהפקות מקומיות מסוגה עילית, גם בקרב השחקנים הקטנים. החלופות הן התחשבות בהיקף ההשקעה שתבוצע בסוגה עילית אל מול היקף ההכנסות של כל שחקן". הכספים יחולקו ב־2020, בהתאם להכנסות ולהשקעות בהפקות מקומיות מסוגה עילית בשנים 2018 ו־2019.

תגיות