אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד רואי החשבון שטיינמץ עמינח ישלם 11.5 מיליון שקל לנושים של ענבל אור צילום: אוראל כהן

משרד רואי החשבון שטיינמץ עמינח ישלם 11.5 מיליון שקל לנושים של ענבל אור

מדובר בהסדר כספי שהושג בפשרה ללא ניהול הליך משפטי ומבלי שמשרד רואי החשבון הודה בטענות שהועלו נגדו. המפרק, עו"ד איתן ארז: "אני מכבד את התנהגות המשרד שהשכיל להגיע להסדר מהיר וענייני מבלי לגרור את הנושים להליכים ממושכים ויקרים"

12.11.2018, 14:00 | ליטל דוברוביצקי

משרד רו"ח שטיינמץ עמינח, שהיה בעבר המשרד המבקר של חברות בקבוצת ענבל אור שקרס,  ישלם באמצעות המבטחת שלו סכום של 11.5 מיליון שקל לנושי קבוצת ענבל אור - כך הותר לפרסום. ההסדר אושר על ידי בית משפט. שמו של משרד רואי החשבון שהותר לפרסום היום (ב') נחשב לאחד המובילים בישראל. ידיעות אחרונות פנה באמצעות עוה"ד פז מוזר וזהבית ליבוביץ ממשרד ליבליך מוזר להסיר את צו איסור הפרסום על שם פירמת רואי החשבון ונשיא בית המשפט המחוזי בת"א, השופט איתן אורנשטיין נעתר לאחרונה לבקשה.

קראו עוד בכלכליסט

יש להדגיש כי מדובר בהסדר כספי שהושג בפשרה ואושר על ידי בית המשפט בשבוע שעבר בין פירמת רואי החשבון למפרק הקבוצה , עו"ד איתן ארז ללא ניהול הליך משפטי ומבלי שמשרד רואי החשבון הודה בטענות שהועלו נגדו. המפרק, עו"ד איתן ארז שיבח במהלך הדיון בבית משפט את התנהלות משרד רו"ח שטיינמץ עמינח שהגיע לסדר מבלי לנהל מאבק משפטי, דבר שיש בו כדי לתרום לנושים, הוא מקדם את חלוקת הדיבידנדים לנושים, חוסך בעלויות התדיינות, זמן ועוד.

מימין ראם עמינח וקובי שטיינמץ, צילום: אוראל כהן, עמית שעל מימין ראם עמינח וקובי שטיינמץ | צילום: אוראל כהן, עמית שעל מימין ראם עמינח וקובי שטיינמץ, צילום: אוראל כהן, עמית שעל

במסגרת הפשרה הוסכם כי משרד רואי החשבון המבקר ישלם באמצעות חברת הביטוח שלו כ-11.5 מיליון שקל לקופת הפירוק של קבוצת ענבל אור ולא תוגשנה נגדם תביעות על ידי נושי ענבל אור ונושי קבוצת החברות. הנשיא אורנשטיין קבע בהחלטתו כי "עסקינן בתיק פירוק של קבוצת חברות בבעלות ענבל אור, שעיסוקן היה בארגון קבוצות רכישה למגורים וביזמות בניה. קבוצת החברות קרסה תוך שהיא משאירה אחריה שובל חובות של מאות מיליוני שקלים. ביום 16 ביולי 2018 הוגשה לבית המשפט בקשה חסויה, שעניינה הסדר כספי שהושג בין המפרק, מצד אחד, לבין משרד רואי החשבון המבקר של קבוצת החברות והמבטחת של משרד המבקר, מנורה מבטחים ביטוח מצד שני, שלפיו ישולם לקופת הפירוק סך 11.5 מיליון שקל וזאת לאור טענות המפרק לכשלים שונים שנפלו בדוחות המבוקרים של קבוצת החברות בשנים 2013 ו-2014".

בספטמבר האחרון התכנסה אסיפת נושי קבוצת החברות ורוב ניכר אישר אותו. רק חלק זעום מתוך הנושים הביעו התנגדות להסכם הפשרה (פחות מ-10 נושים שבידם נשיה כוללת של כ-7 מיליון שקל, מתוך מאות נושים שהגישו הוכחות חוב בסכום העולה על 400 מיליון שקל). בהמשך הגיש המפרק של הקבוצה בקשה לאישור ההסדר וחלוקת התמורות שלפיו בין הנושים. לידיעות אחרונות נודע כי בית משפט ידון בקרוב בבקשת המפרק כי סכום הפשרה יתחלק בין נושים רגילים (כ-3 מיליון) ובנק המזרחי, מע"מ ומס הכנסה (7 מיליון). סכום של 1.3 מיליון שקל בצירוף מע"מ ישולם כשכר טרחה למפרק כפי שאישר בית משפט.

נדירים המקרים בהם שולמו על ידי רו"ח או עו"ד סכומים משמעותיים כאלה, בוודאי כשמדובר על הסכם פשרה המתגבש בטרם הגשת תביעה. למעשה, אחד המקרים הבודדים בהם שולם סכום גבוה יותר הינו פרשת הבנק למסחר אשר בה שילם משרד רו"ח קסלמן את קסלמן כ-23 מיליון שקל לסילוק תביעת ענק שהוגשה נגדו ונגד נתבעים נוספים.

עו"ד איתן ארז , צילום: שאול גולן עו"ד איתן ארז | צילום: שאול גולן עו"ד איתן ארז , צילום: שאול גולן

עו"ד איתן ארז מסר בתגובה: "אני מכבד מאד את התנהגות משרד שטיינמץ עמינח שהשכיל להגיע להסדר מהיר וענייני מבלי לגרור את הנושים להליכים ממושכים ויקרים".

עו"ד אמיר טיטונוביץ, מסר בתגובה בשם משרד רואי החשבון שטיינמץ-עמינח: "משרד שטיינמץ-עמינח מברך על הפשרה, שאושרה בבית המשפט, בעניין החברות של ענבל אור. בתקופה האחרונה השקיע המשרד מאמצים רבים להביא לסיום הפרשה. ראוי לציין את דברי בית המשפט, כפי שפורסמו במדויק בהחלטתו בעניין הסכם הפשרה בתיק זה: 'מצופה שהפרסום בעיתונות יהיה מדויק, תוך ציון כי מדובר בהסדר כספי שהושג בפשרה בין הצדדים, ללא ניהול הליך משפטי, ומבלי להודות בטענות מי מהצדדים'. משרד שטיינמץ-עמינח החליט לכרות את הסדר הפשרה על אף הספק רב בנוגע לקשר הסיבתי, ובעיקר נוכח רצונו להימנע מהליך משפטי ארוך וסבוך, שבאופן טבעי היה כרוך בפרסומים בלתי מוצדקים אודותיו.

"המשרד מפיק לקחים מקצועיים באופן מתמיד במהלך העבודה השוטפת, כפי שעשה במקרה הנוכחי וכפי שימשיך לעשות בעתיד. זה מה שהופך את משרד שטיינמץ-עמינח למקצועי ולאחד המובילים בתחומו. המשרד משקיע מאמצים רבים להעניק ללקוחותיו שירות ברמה הגבוהה והמקצועית ביותר, והדבר ניכר בקצב הצמיחה ובשביעות הרצון הגבוהה של לקוחותיו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

114 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

110.
חחח איזה חלוקה של שלל , עוד איתן ארז מקבל 1.3 מילי
ארז מקבל 1.3 מיליון שח , ״ סכום צנוע ״עבור משא ומתן בלי הליך משפטי , חחח עובדים עליכם בעיניין , הבנקים והמוסדות 7 מיליון , ואתם הקונים שמימינתם את כל השגה הנפגעים הכי גדולים תקבלו כמה אלפי שקלים , מדינה של גזלנים ושודדים אנחנו חיים ,יש פה אנשים שמתעשרים , יש פה מקורבים עם אינטרסים ענק , בסוף התהליך , אתם הקונים תקבלו כמה פירורים עלובים עבור הכסף הרב שלכם , וכמה משרדים יעשו פה חבילות של מיליונים עבור ביתם , זה סופו של התהליך .
ציף  |  18.11.18
לכל התגובות