אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יקר ונדיר: הגלקסי המתקפל יושק במרץ, יימכר במיליון יחידות בלבד צילום: TechCrunch

יקר ונדיר: הגלקסי המתקפל יושק במרץ, יימכר במיליון יחידות בלבד

לפי מקורות בסמסונג ובקוריאה, הסמארטפון הגמיש של החברה יהיה מדגים טכנולוגיות ולא ייועד לייצור המוני כמו יתר דגמי הפרימיום שלה. בנוסף, נודע שהגלקסי S10 לא יכלול מצלמת סלפי שהיא חלק מהמסך שלו, ויהיה יותר סטנדרטי משהוערך בעבר

12.11.2018, 16:11 | רפאל קאהאן

סמסונג נערכת לשנה של השקות חשובות, בראשן הגלקסי S10, מכשיר הדגל שיסמל עשר שנים למותג הפרימיום, והגלקסי המתקפל - טלפון ראשון מסוגו עבורה. לפי סוכנות הידיעות הקוריאנית יונהאפ, הטלפון בעל המסך הגמיש יכונה גלקסי F (מלשון Foldable), יושק במרץ וייוצר בכמיליון יחידות.

קראו עוד בכלכליסט

מחירו צפוי לעמוד על כ-2 מיליון וון, כ-1,770 דולר. הדיווח מחזק את ההערכות לפיהן הטלפון המתקפל צפוי להיות מוצר נישה ומדגים טכנולוגיה, ולא מכשיר לקהל הרחב. מקורות בתעשיית הסלולר הקוריאנית הוסיפו שהגלקסי S10 יושק בפברואר בגרסה סטנדרטית, וגרסת הדור החמישי שלו תושק כחודש לאחר מכן בצמוד לגלקסי F.

הגלקסי המתקפל בשני מצבי הפעולה שלו, צילום: 9to5google הגלקסי המתקפל בשני מצבי הפעולה שלו | צילום: 9to5google הגלקסי המתקפל בשני מצבי הפעולה שלו, צילום: 9to5google

מסך הגלקסי המתקפל הוצג בשבוע שעבר במסגרת אירוע המפתחים של החברה, אך עושה רושם שהגלקסי S10 הוא המכשיר החשוב מבין השניים, לראיית היצרנית. לפי הערכות מהחודשים האחרונים, צפוי הטלפון לזכות במצלמה בעלת שלושה חיישנים, סורק טביעות אצבע מתחת למסך, עיצוב יוצא דופן שישבור את הקו הנוכחי של סדרת גלקסי S ועוד. ואולם, דיווח של פורבס המתבסס על המדליף הסיני Ice Universe, שעמד מאחורי חשיפת כמה וכמה פיתוחים ותכונות במכשירי סמסונג בעבר, נראה שה-S10 יתקשה לעמוד בציפיות הקהל.

עיצוב קונספט של הגלקסי S10, צילום: androidp1 עיצוב קונספט של הגלקסי S10 | צילום: androidp1 עיצוב קונספט של הגלקסי S10, צילום: androidp1

לאחר אירוע המפתחים של סמסונג הוערך שהטלפון יזכה במסך מתקדם בשם New Infinity, שמצלמות סלפי יכולות להשתלב בו בצורה טבעית כחלק בלתי נראה בו. לפי המדליף, סמסונג מתעכבת בפיתוח המסך והוא לא יגיע לשוק עד 2020. "אין מספיק אור שמגיע לחיישן דרך הזכוכית של המסך", דיווח Ice Universe ע"ב מקורות בסמסונג. "התמונות שמצולמות יוצאות מטושטשות מאוד". תחת זאת, צפוי הגלקסי S10 לקבל מסך בעל חריר מצלמה שמותקן בראשו או בפינה שלו.

הגלקסי S10 בהשוואה לקודמו ומתחרהו, צילום: Tech News Watch הגלקסי S10 בהשוואה לקודמו ומתחרהו | צילום: Tech News Watch הגלקסי S10 בהשוואה לקודמו ומתחרהו, צילום: Tech News Watch

תצורה זו לא תאפשר לחברה לתת לגלקסי יכולת זיהוי פנים מבוססת מצלמות וסורקים כפי שיש במכשירי אפל וברבים אחרים. העניין מחזק את ההערכה לפיה סמסונג מפתחת טכנולוגיית זיהוי ביומטרי שונה, שיתכן שתתבסס על פיתוחי מנטיס ויז'ן הישראלית, בה השקיעה בעבר.

ה-S10 היה אמור להיות המכשיר המהפכני שיחגוג את 10 שנות הסדרה ויקבע את מעמדה של סמסונג כחברה חדשנית. כעת, עם מסך שנכנע לאופנת המגרעת, קטנה ככל שתהיה, והויתור על פיצ'ר זיהוי הפנים שאפילו מכשירים ב-300 דולר מתהדרים בו, לא ברור כיצד תשלהב סמסונג את הקהל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות